KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Žena z Konga veřejně znásilněna a setnuta za kacířství vůči protivládním rebelům

Žena z Demokratické republiky Kongo byla veřejně znásilněna, zmrskána a nakonec popravena setnutím hlavy za to, že skupině protivládních rebelů naservírovala „zakázanou rybu.“ Rebelové poté vypili ženinu krev. 

...

Kromě ženy byl popraven i syn druhé manželky jejího muže

Na videozáznamu z veřejné popravy, k níž došlo v Luebu v provincii Kasaï-Occidental, je vidět nahá žena, která je před davem lidí mučena členy povstaleckého hnutí Kamuina Nsapu. I když bylo video natočeno už 8. dubna letošního roku, objevilo se až nyní.

Žena, která byla potrestána, byla obviněna ze servírování „zakázané“ ryby rebelům, kteří navštívili její restauraci. Podle médií dala žena rebelům fazole, v nichž byly namíchány malé kousky místních ryb. „V přesvědčení, že žena porušila jejich „ochranné zaklínadlo,“ rada povstalců ženu odsoudila za kacířství, stejně jako syna druhé manželky jejího muže, který byl ten den v restauraci také,“ uvedl jeden z místních obyvatel.

Skupina Kamuina Nsapu se podle konžské výzkumnice a konzultantky Anaclety Tshimbalangaové během bojů vyhýbá sexu, mytí, konzumaci masa, ryb a dalších pochutin. Ve videu z popravy je vidět povstalecký vůdce Kalamba Kambangoma, jak chytil ženu za vlasy před tím, než ji zatáhl na náměstí a veřejně znásilnil.

Rebelové také donutili ženu k sexu se synem druhé manželky jejího muže, zatímco je při tomto aktu jiná žena švihala větvemi. Po veřejném znásilnění byla žena i s mladým mužem popravena setnutím hlavy mačetou.


Foto: Daily Mail

Podle odbornice na místní zvyky není takové jednání běžné

Několik povstalců po popravě vypilo krev obou obětí a někteří dokonce pózovali s odříznutou hlavou mladého muže. Diváci během celého aktu jásali a tleskali, což je slyšet i na záznamu z popravy. Těla obou popravených pak zůstala na místě dva dny, než byla odnesena na místní hřbitov.


Foto: Daily Mail

Tshimbalangaová, která je specialistkou na místní zvyky, uvedla, že smrt ženy „zcela odporuje místním zvykům, které zakazují jak trest smrti, tak incest.“ Skupina rebelů převzala nad městem Luebo s 40 tisíci obyvateli nadvládu dne 31. března a měla jej v držení až do 19. dubna, kdy převzala kontrolu konžská armáda.

Během své nadvlády skupina rebelů zabila zhruba 10 lidí včetně dvou policistů i manželky místního správce. Rebelové rovněž spálili několik budov, převzali místní kostel a zakázali lidem pracovat a chodit do školy.

Toto hnutí se objevilo po smrti místního kmenového vůdce Kamuina Nsapu, který byl zabit konžskou armádou v srpnu roku 2016. Nsapu se vzbouřil proti režimu prezidenta Josefa Kabily. Jeho smrt vyvolala vlnu násilí včetně znásilňování, mučení i využívání dětských vojáků. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek