KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ženě z Německa hrozí poprava za spolupráci s ISIS

Irácký soud obvinil ženu z Německa z „poskytování logistické podpory a pomoci v rámci provádění trestných činů ze strany Islámského státu,“ za což ji odsoudil k trestu smrti. Žena se podle všeho účastnila také útoků proti bezpečnostním silám. 

...

Obviněná islamistka odcestovala do Iráku i se dvěma dcerami

Mluvčí irácké Nejvyšší soudní rady Abdul-Sattar Bayrkdar uvedl, že se žena marockého původu přidala k Islámskému státu poté, co uprchla z Německa do Sýrie, odkud následně odcestovala do Iráku společně se svými dvěma dcerami. Obě dvě dcery se později staly manželkami islamistických militantů.

Ze soudního jednání v Bagdádu nebyly uvolněny žádné další detailnější informace, nejedná se však o ojedinělý případ. Irácké síly zadržely mnoho žen cizího původu, které se připojily k řadám Islámského státu, jež po dobu několika let ovládal území v severním a centrálním Iráku.

Z řad ISIS se domů vrátilo až 30 % evropských islamistů

Od roku 2015 došlo k nárůstu počtu žen a dětí cestujících do Iráku a Sýrie za islamistickými militanty. Ve zprávě zveřejněné v říjnu loňského roku bylo uvedeno, že dle odhadů odjelo z Německa na území ovládané islamisty až 915 jedinců od roku 2011.

Stejnou cestu vykonalo i 850 extremistických podporovatelů z Velké Británie. Nicméně v červenci roku 2017 organizace Radicalization Awareness Network zveřejnila odhad, že se zhruba 30 % ze všech 5 000 extremistů z Evropy vrátilo zpět domů. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek