KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Živý, nebo mrtvý: Britové spustili operaci s cílem zabít syna Usámy bin Ládina

Britské speciální jednotky SAS zahájily přísně tajnou misi, jejímž cílem je vypátrat a zlikvidovat Hamzu Bin Ládina – nebezpečného teroristu a jednoho ze synů Usámy Bin Ládina.

...

Speciální jednotky pátrají v Sýrii

Minimálně 40 příslušníků speciálních jednotek britské armády SAS zamířilo do Sýrie, kde pátrají po příslušnících teroristické organizace Al-Káida. Jejich hlavním cílem je syn svého času nejhledanějšího teroristy světa Usámy Bin Ládina Hamza.

SAS při této akci spolupracuje s vojáky ze Spojených států a používají při tom špionážní letadla, drony a systémy hlasového rozeznávání. To vše má pomoci najít a přivézt Hamzu –buď živého nebo mrtvého.

„Při pátrání po lidech, jako je Hamza, hrají moderní technologie stále významnější roli. Ale naše pozemní přítomnost má pro nás cenu zlata. Pomůže nám při jeho identifikaci a získání cenných zpravodajských informací,“ prozradil pro britský list Daily Star nejmenovaný zdroj.

„Při pátrání po jakékoli osobě musíte vědět, kde ji hledat. My se spoléháme na místní zdroje a při shromažďování dat je pro nás fyzická přítomnost stále nenahraditelná,“ dodal zdroj. „Hamza se dříve nebo později objeví. Udělá malou chybu a právě na tento okamžik my čekáme.“ V Sýrii proto nyní operují tři oddíly špičkově vybavených sniperů z SAS.

Hamza chce převzít vedení Al-Kájdy

Osmadvacetiletý Hamza Bin Ládin je údajně velmi aktivní a připravuje teroristické útoky v západních zemích.

V roce 2011 se mu podařilo skrýt jen několik týdnů před tím, než americké jednotky zastřelily v Pákistánu jeho otce.

Podle zpravodajských služeb se Hamza i nadále ukrýval v Pákistánu, ale nyní se objevily informace, že se přemístil do Sýrie.

Bezpečnostní síly Hamzu řadí mezi deset nejhledanějších osob, po kterých koaliční síly pátrají v rámci operace Shader.

Hamza se před dvěma lety objevil na videu, kde vyzýval k teroristickým útokům na Západ a doporučoval k tomu taktiku takzvaných „osamělých vlků“.

Z dopisů nalezených v bunkru Usámy Bin Ládina vyplývá, že jeho syn byl připravován na převzetí vedení Al-Káidy. To potvrzují i informace zpravodajských služeb, podle kterých je Hamzovým cílem skutečně převzít nad Al-Káidou kontrolu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek