KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Známý Michaela Schumachera se snažil prodat jeho uniklou aktuální fotografii za 32 milionů Kč

Fotografii, na které Schumacher omezen svým zdravotním stavem leží v posteli doma v Ženevě, pořídil jeho takzvaný kamarád, který ji poté nabídl evropským médiím v přepočtu za 32 milionů Kč, čímž vyvolal vyšetřování německých prokurátorů, kteří tento čin klasifikovali jako možné „narušení jeho osobního života a soukromí“.

...

Prokurátoři v německém Offenburgu potvrdili, že „neznámá osoba“ pořídila „tajnou“ fotografii Schumachera v jeho domě a nabídla ji k prodeji za „vysokou peněžní sumu“.

Sedminásobný šampion Formule 1 utrpěl v prosinci 2013 vážné zranění hlavy při lyžařské nehodě, když si užíval dovolené v luxusním lyžařském areálu Meribel ve Francii. Závodní jezdec byl letecky přepraven do nemocnice v Grenoblu, odkud byl poté převezen do švýcarského Lausanne. Od roku 2014 se léčí doma v Ženevě.

Až doposud neexistovaly žádné fotografie či videonahrávky Schumacherova zdravotního stavu, a to hlavně díky snaze rodiny a manažerky Sabine Kehmové udržet během jeho léčby bezpodmínečné rodinné soukromí. 47letého bývalého pilota F1 ale na jeho ranči poblíž Ženevského jezera, kde ve speciálně upraveném zařízení dostává nejlepší možnou lékařskou péči, která údajně stojí téměř 3 700 000 Kč týdně, již navštívilo několik blízkých přátel.

Podle německého televizního kanálu RTL pořídil jeden takzvaný přítel fotografii Schumachera ležícího ve své posteli a pokusil se ji za cenu 32 milionů korun prodat do sdělovacích prostředků po celé Evropě.

Kehmová se ke stavu Schumachera po více než 2 roky odmítala vyjádřit a jediným dostupným zdrojem informací byl tak jeho právník Felix Damm, který soudu sdělil, že Schumacher není schopen chodit poté, co jeho rodina podala žalobu na německé noviny, které psaly, že chodit může.

Když ji minulý týden kontaktoval časopis Motorsport Magazine, Kehmová zopakovala: „Michaelův zdravotní stav není veřejnou záležitostí, takže i nadále nebudeme v tomto ohledu poskytovat žádné informace. Musíme chránit jeho intimní prostor. Z právního a dlouhodobého hlediska by každý výrok vztahující se k jeho zdravotnímu stavu zužoval jeho intimní prostor.“

Kehmová byla v posledních měsících terčem kritiky za to, že Schumacherovým fanouškům nedala vědět, jak na tom jejich idol je, což vedlo k několika nepravdivým a spekulativním článkům. Manažerka se však ohradila tím, že jedná v rámci rozhodnutí Schumacherovy rodiny neposkytovat žádné informace médiím.

„Vše děláme zcela dle Michaelových pokynů a lidem můžeme jen poděkovat za jejich porozumění,“ dodala Kehmová.


Autor: VoZ

Zdroj: Independent

Foto: AP

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek