KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Zoufalá situace britských prostitutek: Žena porodila a o 30 minut později se již opět nabízela na ulici

Britská policie popsala otřesný případ prostitutky z proslulé čtvrti plné nevěstinců Hessle Road v britském městě Hull (Kingston upon Hull). Žena se totiž vrátila do práce jen 30 minut poté, co porodila své dítě. „Žádná Pretty Woman se zde neodehrává,“ uvedla zdejší policistka.

...

Nejmladším zákazníkům bývá 17 let, nejstarším kolem 80

Jacqui Fairbanksová, která pomáhá prostitutkám v Hessle Road už deset let, uvedla, že v současné době pracuje v této oblasti kolem 40 žen. Mnohé z nich pocházejí z prostředí, kde byly fyzicky i sexuálně zneužívány, zatímco mnohé skončily bez domova.  

Fairbanksová, která pracuje pro místní policejní podpůrnou skupinu (Police Community Support Office) uvedla, že se zde často vyskytují problémy s duševním zdravím, obchodováním s lidmi i tlakem ze strany kuplířů.

„Jedna ze zdejších žen porodila dítě a už za půl hodiny se vrátila zpět na ulici. To ukazuje, jak moc zoufalé některé z těchto žen jsou,“ řekla Fairbanksová. „Žádné příběhy typu Pretty Woman se zde neodehrávají. Nechodí sem bohatí muži, aby postavili tyto ženy na nohy a pak s nimi žili šťastně až do smrti,“ uvedla pracovnice podpůrné policejní skupiny.

„Náš problém je, že tyto ženy za námi samy nepřijdou. Jejich sebevědomí je tak nízké, že si užívají pozornosti, která je jim věnována ze strany zákazníků a to je opravdu smutné,“ řekla Fairbanksová, podle níž se zde vyskytují ženy obvykle ve věku 20 až 30 let a pár žen ve věku 60 let. Jacqui řekla, že zde „naštěstí nejsou žádné nezletilé dívky“, ale že mezi zákazníky jsou i 17letí a 18letí mladíci, stejně jako 80letí muži.


Policii se podařilo alespoň snížit míru násilí na těchto ženách

„Chodí sem zákazníci ze všech různých prostředí a kultur. Někteří jsou velmi bohatí, jiní nezaměstnaní,“ uvedla Fairbanksová, podle níž zdejší policie úzce spolupracuje s dalšími agenturami, mezi něž patří například Together Women Project, Lighthouse, Vineyard či Humbercare.


Jacqui podotkla, že mnoho lidí nemá s prostitutkami soucit, protože si myslí, že mají veškeré výhody. „To ale není vždy pravda. Pro mnohé je to jediný zdroj příjmů,“ řekla Fairbanksová.

„Na konci dne jsou tyto ženy jen dcerami někoho. Snažím se jim vysvětlit, že mají na víc. Ale vše, co pro ně můžeme udělat, je pomoci jim prostřednictvím různých agentur,“ dodala členka Police Community Support Office, podle níž se alespoň v poslední době podařilo snížit míru násilí vůči těmto ženám. „K poslední vraždě prostitutky zde došlo před deseti lety, ženy se nám více svěřují,“ řekla Jacqui.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek