KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Zpráva: Původní německá imigrační politika počítala se zavřením hranic, nikoliv s „otevřenými dveřmi“

Podle zprávy vydané deníkem Welt am Sonntag mělo Německo původně v plánu uzavřít své jižní hranice před migranty a uprchlíky a nevpustit je vůbec do země. V září roku 2015, uprostřed vrcholící migrační krize, chtělo Německo uzavřít své hranice s Rakouskem. To se však nakonec nestalo. 

...

Na hranice měli být posláni policisté z celého Německa

V září roku 2015 německá kancléřka Angela Merkelová spolu s ministrem vnitra Thomasem de Maiziérem a ministrem zahraničí Frankem-Walterem Steinmeierem údajně souhlasila s tím, že nechá poslat policisty z celého Německa k německo-rakouským hranicím. V plánu bylo podle Welt am Sonntag zamezit v překročení hranic všem migrantům bez platných dokladů, a to i v případě, že by požádali o azyl.

Německý deník využil informací z nově vycházející knihy novinářky Robin Alexanderové, která píše o uprchlické politice německé kancléřky. K nedodržení původního záměru uzavřít hranice mělo dojit poté, co němečtí představitelé během jednání v rámci ministerstva vnitra vyjádřili znepokojení z možného porušení práva, ke kterému by uzavřením hranic mohlo dojít.

Nikdo z politiků nechtěl nad uzavřením hranic převzít odpovědnost

Kamenem úrazu bylo nejspíš to, že žádný z politiků nebyl ochoten převzít odpovědnost nad celou situací s tím, že by mohlo být uzavření hranic nezákonné. Německá kancléřka tehdy nevydala žádné rozhodnutí a údajně požádala, aby bylo uzavření hranic řešeno prostřednictvím soudů.

V důsledku toho došlo k rozhodnutí, že „státním příslušníkům ze třetích zemí má být povolen vstup do Německa, aby zde i bez dokladů totožnosti mohli požádat o azyl“. Podle německého ministra vnitra přišlo do Německa v roce 2015 celkem 1,1 milionu uprchlíků, z toho celkem 428 500 pocházelo ze Sýrie. Merkelová se kvůli této politice dostala pod palbu kritiky a v zemi narostla podpora pravicových a anti-imigračních hnutí.


Autor: ElS

Zdroj: Welt am Sonntag

Foto: © Kai Pfaffenbach / Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek