KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Zraněný severokorejský voják překonal jihokorejskou hranici poté, co byl postřelen vlastní armádou

Na jihokorejské území se v pondělí dostal zraněný voják ze Severní Koreje, kterého postřelila severokorejská armáda. Muž byl nalezen na jižní straně pohraniční vesnice Panmunjom zhruba 50 metrů jižně od vojenské demarkační linie. Podle jihokorejského ministerstva obrany měl zranění v oblasti ramene a lokte. 

...

KLDR se k situaci zatím nevyjádřila

 „Přeběhlík byl ihned převezen do nemocnice helikoptérou patřící OSN, na hranicích nedošlo k žádnému konfliktu,“ uvedl nejmenovaný představitel ministerstva vnitra.

„Vzhledem k tomu, že se jednalo o oblast nechráněnou před severokorejskými vojáky, museli jsme se k vojákovi plazit, abychom jej dostali pryč,“ dodal úředník. Severní Korea se k incidentu doposud nevyjádřila.

Každoročně se přes hranice dostane více než 1 000 Severokorejců

Do Jižní Koreje se z KLDR každoročně dostane v průměru více než 1 000 Severokorejců, obvykle však cestují přes Čínu a není obvyklé, aby použili pozemní hranici mezi oběma zeměmi. K poslednímu takovému přechodu došlo v červnu tohoto roku.

K přechodům zde dochází minimálně i kvůli tomu, že se jedná o jednu z nejstřeženějších hranic světa a proto je opravdu udivující, že se něco takového povedlo zraněnému vojákovi.

K přechodu severokorejského vojáka zároveň došlo v době, kdy jsou vztahy mezi oběma znepřátelenými zeměmi značně napnuté. K napětí přispívají i špatné vztahy mezi KLDR a USA, zeměmi, které si navzájem vyhrožují použitím jaderných zbraní.

Severní Korea v letošním roce zvýšila svou jadernou a raketovou kapacitu po sérii testů, dne 3. září otestovala zatím vůbec nejsilnější jadernou bombu. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek