KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Zveřejnění instagramové fotky stálo anglického obránce Johna Terryho 400 000 liber

Po sdílení fotografie z letošního února, na které je fotbalista John Terry s manželkou Toni mimo domov a užívají si dovolené, se do jejich domu v anglické vesnici Oxshott v okrese Surrey vloupali zloději. Ukradli luxusní zboží a šperky v hodnotě 400 000 liber (přes 11,5 milionu českých korun) včetně luxusní kabelky značky Hermès v hodnotě 42 000 liber (přes 1,2 milionu korun).

...

Čtveřice zlodějů Darren Eastaugh, Joshua Sumer, Roy Head a Oliver Hart se již k činu přiznala a byla odsouzena, ale bývalý kapitán anglické reprezentace si příště asi hodně dobře rozmyslí, co bude na sociálních sítích sdílet.

Nevinná fotka na Instagramu

Začátek všeho je v instagramové fotce, na které fotbalista a současný kapitán klubu Aston Villa pózoval se svou ženou na svazích francouzských Alp. Obrázek, který Terry doprovodil textem, že je super si užít pár dní lyžování se svou rodinou, vyvolal mezi 3,4 miliony followerů pozitivní reakce, zaujal ale i partu zlodějů.

Ti dokonale využili nepřítomnosti rodiny v luxusním sídle. Dovnitř se dostali za pomocí seker a v ložnici Terryových strávili 45 minut, kdy přehrabovali luxusní zboží či raritní věci a přemýšleli, co ukrást. Později v noci se tam dokonce vrátili.

Mimo již zmíněné kabelky Hermès zloději ukradli třeba i velice vzácné a od spisovatelky J. K. Rowlingové podepsané první vydání Harryho Pottera v hodnotě 18 000 liber (přes půl milionu českých korun).

Vloupání sice proběhlo již letos 25. února, teprve tento týden ale byly médiím poskytnuty detaily celého průběhu loupeže. Když zloději zjistili, že má paní Terryová tolik kabelek, že je nemohou ani ve čtyřech odnést, vzali jen 28 nejhodnotnějších věcí. K již zmíněné Hermès kabelce z hadí kůže vzali nejluxusnější kousky značek Gucci, Louis Vuitton, Yves Saint Laurent nebo Chanel.

Instagramová fotka Johna Terryho s manželkou

Nevinná fotografie na Instagramu vyšla fotbalovou hvězdu draho.

„Celá loupež byla do detailu naplánovaná a provedená s maximální účinností. Pan Terry udělal velkou chybu, když fotku sdílel na Instagramu. Všem tím ukázal, že nikdo není doma a zlodějům dal potřebné info,“ uvedla k tomu žalobkyně Rossana Scamardellová.

Promyšlená zlodějská akce

V inkriminovanou noc po zveřejnění fotky již před půlnocí začalo střídavě fungovat a nefungovat výstražné osvětlení kolem celého sídla. Činnost zlodějů si bohužel hlídající domácí mylně vyložil jako planý poplach od lišky a nevěnoval mu příliš pozornost.

Soudu byly ukázány záznamy z venkovních videokamer, které ukazují dva členy gangu uvnitř sídla již okolo 22.30. Ti v následujících 45 minutách odcizili šperky a hodinky od luxusního francouzského výrobce Cartier v hodnotě 219 000 liber (skoro 6,5 milionů českých korun), další šperk v hodnotě 61 000 liber (skoro 1,8 milionů českých korun) a pro Terryho speciálně designované hodinky.

Kolem druhé hodiny ráno se vrátili s třetím členem do Terryho ložnice, kde se skoro hodinu pokoušeli dostat do sejfu. Ve 02.55 domácího vzbudil hluk a okamžitě spustil alarm.

Policisté přijeli do pěti minut a údajně se jim nechtělo věřit, jak velkou zkázu gang způsobil. Zloději způsobili škodu mimo uloupených věcí ve výši 19 000 liber (přes pět milionů českých korun), zničili drahé koberce či na zakázku dělané části postelí.

Zloději u soudu

Pro čtveřici zlodějů Darren Eastaugh (30), Joshua Sumer (27), Roy Head (28) a Oliver Hart (25) nebylo vykradení Terryho sídla jedinou kriminální činností. Jejich trestná činnost sahá až deset let nazpět a i v tomto roce se jim podařilo vykrást další sídla.

U soudu je usvědčily kamery kolem fotbalistova domu stejně jako z nedaleké benzínové stanice či data z mobilních telefonů, které byly všechny v jedné oblasti.

Soud tak příliš shovívavý nebyl a odsoudil všechny nepodmíněně. Eastaugh dostal sedm let a tři měsíce, Summer osm let, Head sedm let a čtyři měsíce a Hart pět let a čtyři měsíce.

Žádný z předmětů ukořistěných při vykradení domu nebyl dosud nalezen.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek