Rady a Tipy

Koupím jesle aneb jak rychle a snadno začít s výchovou dětí?

Dávání malých ratolestí do jesliček je u některých rodičů velmi populární. Rozhodně to není o tom, že se chtějí svého dítěte zbavit, ale naopak mu chtějí dopřát tu nejlepší možnou výchovu. V narůstajících pracovních povinnostech a stresu nemají někteří rodiče na své dítko čas, což se negativně podepisuje na jeho výchově a vlastnostech. Pokud byste se i vy chtěli podílet na výchově budoucích generací, není nic jednoduššího než koupit vlastní jesle.

Kde najít jesle k pronájmu?

V době plné internetových technologií je nesmyslné, abyste se osobně ptali majitelů jeslí, zdali je chtějí prodat. Daleko jednodušší je kliknout na specializovaný internetový portál určený pro všechny majitele jeslí. Každé jesle na prodej jsou podrobně popsány, takže jako kupující máte detailní představu o tom, jakou instituci si pořizujete. Samozřejmostí je uvedení ceny prodeje, a také adresy, kde se jesle nachází. Po kontaktování majitele určitě nebudete mít problém se sjednáním osobní prohlídky.

Jaká bude náplň vaší práce?

Řeknete-li si – koupím jesle a budu se podílet na výchově dalších generací, pak musíte nutně počítat s velkými starostmi. Výchova dětí ve věku do 3 let totiž vyžaduje specifické znalosti a péči. Malé ratolesti jsou často nesamostatné, takže jim musíte pomáhat i se základními hygienickými činnostmi. Kromě toho byste měli děti začít učit dobrému vychování, tedy aby uměly pozdravit a poděkovat. Nejtěžší však bude zvládání stesku po rodičích.

Jaké vybavení je třeba zajistit?

Všem vám je asi jasné, že jesle a školku nelze provozovat jen tak na koleně. Až budete procházet inzeráty v rubrice – prodám školku, pak se zaměřte především na vybavení dané instituce. V drtivé většině nabídek je napsáno, zda jsou jesle prodávány včetně nějakého vybavení, nebo zda musíte všechno shánět sami. Typicky se bude jednat o postýlky, židličky a stolky, hračky a také skříně. 

Pár minut strávených na stránce – prodám jesle, vám ušetří mnoho starostí. Vyhnete se byrokracii, běhání po úřadech, a navíc ušetříte nemalé množství financí, protože kupujete zavedené jesle.