Pro ženyRady a Tipy

Jaké boty kralují podzimní sezóně 2021? Podívejte se!

Podzim je roční období, které nás rádo překvapuje počasím, a to jak pozitivně, tak i negativně. Na ulici se tak stále budeme setkávat s pohodlnými a lehkými botami typu sneakers, a také i s kozačkami. Jaké boty kralují aktuální podzimní sezóně? – Zde najdete stručný přehled dámské obuvi přímo z přehlídkového mola, kterým je ulice!

Pohodlné boty ke streetwearovým outfitům 

Samozřejmě i na začátku podzimu budeme v ulicích vídat klasické boty typu sneakers, včetně těch se silnější podrážkou a platformou, stejně jako i na klínku. Jsou skvělým doplňkem nejen volné, casualové stylizace, ale lze je také kombinovat s kancelářským oblečením, například s chino kalhotami a vlněnými kabáty typu oversize. Nic Vám nebrání také nosit je s trapézovou sukní z džínoviny nebo manšestru. Silná podrážka zajistí ochranu nohy před chladem a případným mokrým chodníkem. 

Podzimní kotníkové boty nebo holínky?

Nelze popřít, že na podzim často prší. Boty na podzim by proto měly poskytovat také vhodnou ochranu proti promočení. Letos na podzim se v ulicích objevily takové střihy holínek, které na první pohled vypadají jako klasické a pohodlné podzimní kotníkové boty. Mohou mít například střih univerzálních Chelsea bot s plochou podrážkou nebo o něco vyšších kotníkových bot na silné platformě, s podrážkou připomínající turistické boty, a dokonce se silnějším podpatkem. Takové boty se objevily v kolekcích známých návrhářů a musíme uznat, že jsou ideální pro podzimní plískanice, a to jak k volným stylizacím, tak i do práce – pokud zvolíme správný střih a barvu – ty nejmódnější jsou klasická černá a béžová barva. 

Kovbojské boty a kotníkové boty na sloupku 

V této sezóně se také vrátily boty o střihu kovbojských bot. Špičaté podzimní boty s širším kotníkovým svrškem, charakteristickými bočními výřezy a vyšším podpatkem ve formě sloupku jsou velmi ženské, teplé a pohodlné. Hodí se jak k oblíbeným džínům, tak i šatům – lze je kombinovat mnoha různými způsoby – vše záleží na naší představivosti. Nejmódnější jsou ty v odstínech hnědé, béžové, velbloudí, ale i černé a bílé barvy. Pokud nám střih kovbojských bot nevyhovuje, můžeme bez obav vsadit na klasické podzimní kotníkové boty na sloupku, např. šněrovací. Nyní si je můžete pořídit ve svých oblíbených barvách, mj. béžové, černé a hnědé, a dokonce i s květinami.

Předzvěst zimy – dámské kozačky a Chelsea boty

Kdo řekl, že dámské kozačky a chelsea boty jsou zimní obuv? Podzimní chlad nás nutí k tomu, abychom si je natáhli na nohy a zajistili ochranu před chladem, zejména když se rozhodneme pro šaty a sukně. A to velmi dobře, protože tyto boty dodávají ženskost a nohy v nich vypadají delší a štíhlejší. Které boty kralují této sezóně? Stále jsou v módě dlouhé střihy mušketýrek se širokým svrškem, a také i kratší kozačky nad kolena na sloupku. Nejlepší bude hnědá, béžová nebo klasická černá barva, ale nic Vám nebrání vybrat si také i bílou nebo červenou barvu. Pokud chcete ještě více proniknout do módních trendů, vyberte si kozačky s kožešinou.