Rady a Tipy

Autoplachta má obrovský potenciál. Víme, kde ji koupit za rozumnou cenu

Každý, kdo vlastní auto, by jistě chtěl, aby jeho karoserie byla dlouhé roky stále krásná. V případě, že lak vozu chcete ochránit, předejít různým oděrkám od kamínků či vyblednutí, které způsobuje UV záření, pořiďte si krycí autoplachtu. Důležité ale bude, abyste vybrali správný typ plachty, která přesně obepne váš automobil. 

V čem vám plachta může pomoci?

Možná byste ani neřekli, ale taková autoplachta je skvělým pomocníkem s mnoha vlastnostmi. Dokáže ochránit karoserii auta před padajícím listím, mízou ze stromu, trusem ptactva, prachem, odletujícími kamínky, námrazou, sněhem, vlhkostí, ale klidně i před krupobitím. Pořídit si můžete plachtu, která pokryje pouze střechu, okna a kapotu, nebo pouze okna. Pořídit si ale můžete takovou plachtu, která pokryje celé auto. 

Autoplachta, jak už jsme zmínili, může auto chránit i před krupobitím. Je ale potřeba vybrat takovou, která má všitou membránu. Pokud tedy máte auto stále venku, jistě se vám bude hodit.

Možná vás to nenapadalo, ale takový relativně malý pomocník vám může dobře posloužit i před zloději. Jen si představte, jaký zloděj by chtěl šustit s plachtou a riskovat, že jej někdo zahlédne nebo uslyší? Navíc je všude kolem tolik nezakrytých vozů. To stále ale není vše. Plachta může chránit i před drobnými oděrkami způsobenými kolemjdoucími. Nebo také od bezohledných řidičů, kteří odřou svými dveřmi vaši karoserii. Jednoduše řečeno, pod autoplachtou je lak auta chráněný. 

Správný výběr je důležitý

Je dobré si také určit, zda budete plachtu používat na autě uvnitř, nebo venku. Uvnitř stačí pouze tenká nylonová, venku silnější nylonová, která je nepromokavá nebo má všitou membránu. Doporučujeme navštívit eshop Autodoplňky-obchod.cz, kde máte veškeré produkty pěkně seřazené a nehrozí, že byste vybrali špatně.