Rady a Tipy

5 tipů, jak si užít podzim doma

Chcete si zpříjemnit podzimní období a vyhnout se tak nepříjemným myšlenkám a depresím? Poradíme vám, jak si užít doma, ať už je za okny jakékoliv počasí. Zkuste zpomalit, udělat si plán aktivit a vychutnat si činnosti, na které jindy nemáte čas.

1) Úklid hoďte za hlavu

I když vás to láká, zapomeňte na chvíli na úklid. Nemusíte se hned na podzim pouštět do generálního úklidu, věřte, že vám nikam neuteče. Zkuste si najít mnohem příjemnější aktivity, které vám pošmourné počasí nezkazí, ale naopak jej budete očekávat. Napište si seznam věcí, které byste chtěli vyzkoušet, ať už se jedná o pouštění draka, sbírání kaštanů nebo třeba návštěvu výstavy hub.

2) Vytvořte si útulno

Chladné počasí, vítr, ale i deštivo si nejvíc užijete pod teplou dekou a pohodlnými polštáři. Zpříjemněte si bydlení dárkovými polštáři. Vyberte si do svého bydlení věci, které budou příjemné nejen na dotek, ale i na pohled. Útulný domov je právě to, co v podzimní dny potřebujete a nejvíc oceníte.

3) Kreativní tvoření

Udělejte si čas na kreativní tvoření, do kterého se vám v létě příliš nechtělo. Může to být kreslení, malování akvarely nebo třeba vyšívání. Spojte potřebné a praktické, buďte na zimu připraveni díky vlastnoručně pletenému svetru nebo háčkovaným přezůvkám. Skvěle vás zahřejí i ponožky s vtipným textem.

4) Čas na dobroty

Využijte venkovní ochlazení k obnově přátelství se svou troubou. Připravte si domácí dýňový koláč, vyzkoušejte sušenky, které provoní celý dům. Nezapomeňte na horký nápoj, ať už se jedná o horkou čokoládu nebo chai latté ve svém oblíbeném hrnku se jménem.

5) Užívejte s blízkými

Udělejte si čas na své blízké. Co takhle něco podniknout s dětmi? Můžete si doma postavit úkryt z dek a prostěradel, vytáhnout oblíbenou deskovku nebo vyrábět zvířátka z kaštanů. Užijte si také příjemné chvíle se svým protějškem, ať už u tajemného filmu nebo napínavého seriálu.