Pro ženyRady a Tipy

5 aktivit, které si užijete i v chladném počasí

Máte pocit, že jakmile začne podzim, tak už musíte jen sedět doma a čekat na jaro? Užijte si aktivní život i v chladném počasí. Poradíme vám, jak na to. Vyberte si činnosti, které vás budou bavit po celý rok.

1) Co dělat doma

Na jaké aktivity jste neměli čas na jaře a v létě? Chtěli jste rekonstruovat, přestěhovat nábytek, vymalovat nebo třeba jen přesadit květiny? Pusťte se do toho teď. Nemusíte se doma jen nudit, pokud není vhodné počasí na vaše oblíbené aktivity. Zpříjemněte si chladné dny třeba u deskových her, pusťte se do kreativního tvoření nebo se učte nový jazyk.

2) Cvičení jako cesta k dobré náladě

Chladné počasí je ideální dobou, kdy začít cvičit. Neváhejte a pořiďte si konečně dlouho vysněné členství ve fitness klubu. Naplánujte si pravidelný pohyb a odměnou vám bude nejen vysněná postava, ale také lepší nálada. Určitě víte, že aktivní život a cvičení ve vás vzbudí hormony štěstí – endorfiny. V chladném a pochmurném počasí budete dobrou náladu opravdu potřebovat.

3) Běhat i v zimě?

Máte rádi běhání a v zimě vám tuto oblíbenou činnost komplikuje nepříznivé počasí? A co tahle návštěva fitness klubu a s ním spojené kardio zóny. Užijte si běhání v jakémkoliv počasí, pusťte si do sluchátek oblíbenou hudbu a vyzkoušejte také další posilovací stroje, které posílí střed vašeho těla.

4) Zahřejte se na wellness

Rozmazlete se ve wellness zóně. V chladném počasí oceníte nejen saunu, ale také vířivku a bazén. Milovníci teplého počasí mohou v sauně zavzpomínat na parné letní dny. Na své si přijdou také milovníci chladu. Vyzkoušet můžete i otužování, a to nejen v přírodě, ale také pod studenou sprchou.

5) Čas nejen na úklid

Využijte chladné počasí také pro úklid, a to nejen interiéru a exteriéru domu. Pusťte se také do úklidu šatníku a vytřiďte věci, které vám již nesedí. Společně s úklidem prostoru, ve kterém žijete, uklízíte i v sobě. Všimli jste si, jak se vám najednou v uklizeném domě nebo bytě lépe dýchá? Stejné to je se zdravým tělem, kterému dopřejete dostatek pohybu a pestré stravy. Využijte letošní podzim a zimu k příjemným změnám ve svém životě a udělejte vše pro svůj vnitřní pocit spokojenosti.