Pro ženyRady a Tipy

Kdy začít s pravidelným cvičením

Hledáte ideální dobu, kdy začít s pravidelným cvičením? Co takhle začít hned? Poradíme vám, jak najít správnou motivaci, posílit pevnou vůli a vytvořit si vlastní domácí fitness. Neodkládejte cvičení na zítra a začněte svůj život měnit už dnes.

Pokud nejste zvyklí na pravidelný pohyb, můžou být pro vás začátky opravdu náročné. Vytrvejte ve svém snažení a najděte si způsob, jak si z cvičení a zdravého jídelníčku udělat věc, na kterou se budete těšit.

Motivace je na místě

Najděte si motivaci, která vám vždy dokáže připomenout, proč jste se do toho pustili a kam chcete dojít. Využijte k tomu motivační diář, motivační nástěnku nebo si napište alespoň pět důvodů, které jsou pro vás důležité.

Co potřebujete na začátku

Odkládáte své cvičení kvůli tomu, že vám chybí cvičební pomůcky? Na spoustu druhů cvičení nepotřebujete nic kromě posilovacího stroje a sportovního oblečení. Užít si tak můžete jízdu na rotopedu, cvičení na vibrační plošině nebo posilujte střed těla na eliptickém trenažéru.

Vytvořte si cvičební prostor

Jakmile si vytvoříte domácí fitness, bude se vám mnohem lépe začínat. Kromě cvičební podložky, činek a dalších cvičebních pomůcek přidejte do tohoto prostoru motivační plakáty. Snažte se na pravidelném pohybu hledat jeho benefity a připomeňte si je, když se vám nebude chtít vstát z gauče.

Proč začít ještě dnes?

Cvičením se zbavíte nejen přebytečných kilogramů, ale navíc posílíte svou imunitu. Zhruba po měsíci pravidelného pohybu si můžete všimnout prvních změn. Nejenže podpoříte správné držení těla, ale navíc se vám zvýší sebevědomí. Počítejte také s nutnou změnou šatníku, kdy budete muset ze skříně vytřídit příliš velké oblečení.

Jak často cvičit

Rozhodli jste se začít ještě dnes, ale nevíte, jak často cvičit? Udělejte si cvičební rozvrh. Nepřežeňte to hned na začátku a cvičte raději obden. Dopřejte si mezi jednotlivými aktivními dny vždy pauzu, aby měly vaše svaly čas regenerovat.