FinanceRady a Tipy

Jak investovat své finance

Hledáte vhodný způsob, jak zhodnotit své finance. Poradíme vám, kam můžete investovat. Zhodnoťte svůj majetek a vytvořte si dostatečnou finanční rezervu. Víte, jak vysoká by měla být?

Proč finanční rezerva

Finanční rezerva by měla být tak vysoká, aby vám dokázala pokrýt nenadálé události. Měli byste počítat zhruba s částkou, která se rovná třem měsíčním platům. Je na vás, zda tyto finance uložíte na běžný nebo spořící účet. Pamatujte však, že finanční rezerva musí být rychle a jednoduše dostupná.

Vytvořením finanční rezervy si zajistíte bezproblémový přechod do nového zaměstnání, pokryjete nečekané výdaje, například když se doma pokazí pračka, lednička nebo jiný základní spotřebič. Pokud si chcete podobnou rezervu vytvořit i vy, začněte si odkládat alespoň část peněz. Může to být určitá částka z výplaty, která se pohybuje od 1 až do 5 tisíc Kč. Vytvořte si rodinný nebo osobní rozpočet a zjistěte, za co přesně utrácíte a kolik financí si můžete dovolit spořit nebo naopak investovat.

Investice

Své finanční prostředky můžete investovat a následně je zhodnotit. Vybrat si můžete hned několik fungujících způsobů. Mezi nimi například spořící účty, termínované vklady nebo třeba stavební spoření. V těchto případech však musíte počítat s nižším úrokem a menší výslednou částkou.

Jak vydělat víc

Pro vyšší zhodnocení financí investujte do kryptoměn. Vybrat si můžete bitcoin, litcoin, ale také ripple nebo etherum. Velkou výhodou investic do bitcoinů je však nejen vyšší zhodnocení finančních prostředků, ale také možnost využít bitcoin jako virtuální měnu. V poslední řadě se možnost platit bitcoinem rozšiřuje, v zahraničí už má své stálé místo.

Výhody bitcoinů

Ptáte se na výhody bitcoinů? Mezi největší patří výše zmíněná informace o virtuální měně. Nejenže cena bitcoinu i dalších kryptoměn roste velmi rychlým tempem, ale zároveň na tento typ měn nedohlíží žádná banka ani vláda. Díky tomu tak není možné s hodnotami kryptoměn manipulovat.