Rady a TipyZajímavosti

Jak vybrat vánoční dárek pro milovníka kávy

Hledáte dárek pro někoho, kdo si nedovede představit svůj den bez kávy? Poradíme vám, jak vybrat ten ideální. Překvapte své blízké, rodinu a kamarády. Nebojte se udělat radost i kolegům a zpříjemněte si společné pracovní dny.

Vyberte správně

Dejte si na výběru vánočního dárku záležet. Přece jen tím ukazujete, jak druhého vnímáte a jak mu nasloucháte. Pokud víte, že máte ve svém okolí milovníka kávy, máte napůl vyhráno. Vyberte mu kvalitní zrnkovou kávu, díky které si užijte plnou chuť i aroma. Pokud dotyčný nemá mlýnek, aby doma kávu pomlel, vyberte mu mletou kávu ve stejně vysoké kvalitě.

Jednoduchá příprava

Skvělým způsobem, jak obdarovat milovníka lahodného kávového nápoje jsou také kávové kapsle. V tomto případě byste si měli dopředu zjistit, jaký má dotyčný kávovar a na jaké kapsle je uzpůsoben. Poté už jen vyberte to, co mu chutná. Káva v kapslích může mít různou intenzitu, příchutě a dokonce je možné vybrat i cappucino, kávu bez kofeinu nebo třeba horkou čokoládu.

Větší a dražší dárek

Hledáte-li větší dárek, na který se skládá třeba i víc členů rodiny, vsaďte na profesionální kávovar. Tohoto pomocníka využije obdarovaný i víckrát denně a prvotní investice do kávovaru se tak velmi rychle vrátí. Nechte své blízké, aby pro ně byla silná a chutná káva každodenní možností, aniž by museli vycházet ze svého domu.

Jak kávu zabalit

Přemýšlíte nad způsobem, jak kávu zabalit tak, aby nebylo na první pohled poznat, co chcete darovat? Co takhle přikoupit ke kávě ještě hrnek, lžičku a například i sladkou dobrotu, která by neměla chybět? Kávu můžete aranžovat do koše s dalšími potravinami, ale také ji zabalit do ozdobné krabice. V tomto případě oceníte i vánoční dárkové balení. Stejně tak se hodí kávu přibalit k dalším pomůckám, které druhého svedou k odpočinku a relaxaci. Nebojte se svým blízkým připravit originální balíček, který bude obsahovat kávu, knihu, teplou deku a svíčku. Ideální set, jak si užít zimu naplno.