Rady a TipyZajímavosti

Jedete na dovolenou? Na tohle rozhodně nezapomeňte

Chystáte se na zimní dovolenou? Ať už jedete na do zahraničí nebo zůstáváte v tuzemsku, je důležité zachovat si chladnou hlavu a postupovat konstruktivně. I přes vytvořený seznam se ale může stát, že zapomenete na něco podstatného, proto přinášíme seznam věcí, na který byste rozhodně neměli zapomenout.

Zábavy není nikdy dost

Jedete na dovolenou s dětmi? Ať už využíváte letadlo nebo se přepravujete autem, je důležité mít s sebou hromadu dobré zábavy. Menší děti mohou uchvátit zajímavé hračky, kreslení nebo třeba samolepkové knížky. Ty větší si zase užijí pohádku nebo hry na tabletu. Můžete vzít i knihy nebo něco dobrého na zub, co zažene malý hlad i chutě na sladké.

Prevence především

I když si všude můžeme pořídit nějaké léky, je dobré mít základ u sebe. Využít můžete obvazy, léky na bolest hlavy, náplasti na odřeniny i thermo náplasti na bolest nebo léky na bolavý žaludek a trávicí potíže. Nezapomeňte ani na léky, které dlouhodobě užíváte – jsou totiž často na předpis.

Nechte zkontrolovat své vozidlo

Vyrážíte na dovolenou autem? V tom případě je nutné zajet před cestou o autoservisu, kde vám vaše vozidlo řádně zkontrolují a vy se tak budete moct na své auto plně spolehnout. Ideální je mít s sebou i náhradní autoklíč, který budete moct vytáhnout v případě ztráty toho původního. Výroba klíčů je na delší dobu, takže by vás náhradní klíče od auta stály nejen mnoho peněz, ale i hodně času.

Kvalitní oblečení s sebou

Oblečení není nikdy dost, zvláště pokud jedete na zimní dovolenou. Vsaďte na kvalitní kousky, ve kterých vám bude skutečně teplo a nebude hrozit promrznutí, a to ani když budete místo lyžování ochutnávat místní jídlo u baru. Poté nechte oblečení pořádně proschnout, aby bylo připraveno na další den.

Dovolená má být odpočinkovou záležitostí, proto se už při balení snažte naladit na podobné tempo. Držte se ideálně těch nejdůležitějších věcí a ty zbytné bude určitě příležitost dokoupit.