Rady a Tipy

4 tipy pro rychlou a vyváženou snídani

Nestíháte snídani kvůli rannímu shonu a po zbytek dne bojujete s nedostatkem energie? Přinášíme vám tipy, jak a proč začít snídat. Využijte ráno k tomu, abyste svůj den začali nejen s úsměvem na tváři, ale také s královskou snídaní.

1) Slaná snídaně

Patříte k milovníkům slaných pokrmů? Začněte svůj den sklenicí vlažné vody, a poté si připravte slanou snídani. Vsaďte na pestrý a vyvážený jídelníček. Na vašem talíři se tak mohou objevit vajíčka na několik způsobů. Vyzkoušejte slané palačinky, míchaná vajíčka, volská oka, případně zastřené vejce. Na snídani se skvěle hodí i čerstvé žitné pečivo s domácí tvarohovou pomazánkou. Nezapomeňte na čerstvou zeleninu. Slanou klasikou však může být i vysokoprocentní šunka nebo sýr.

2) Sladká snídaně

Pokud po ránu nemáte chuť na slané a patříte do týmu sladkých snídaní, užijte si své ráno na maximum. Připravte si ovesnou snídaňovou kaši, ale vyzkoušejte také rýžovou kaši. Přidejte nahoru čerstvé ovoce, hrst ořechů a případně kousek proteinové čokolády. Získáte tím nejen chutnou a rychlou snídani, ale také energii na celé dopoledne. Skvělou variantou sladké snídaně jsou také proteinové palačinky s vysokým obsahem bílkovin, případně křupavá granola, u které si zamilujete nejen složení, ale také plnou chuť.

3) Když není čas

Věděli jste, že každý pokrm by měl obsahovat nejen dostatečné množství sacharidů, ale také zdravých tuků a hlavně bílkovin? Pokud nemáte čas na dlouhé chystání snídaně, sáhněte po proteinu. Ten slouží jako vhodná náhrada jídla, když nestíháte, zaspali jste nebo si chcete vzít snídani s sebou na cesty. Vyzkoušejte jahodový, kokosový, banánový nebo oblíbený vanilkový protein.

4) Proč snídat

Jaké jsou vaše důvody, proč nesnídáte? Nestíháte, nemáte ráno hlad nebo se vám nechce ráno trávit čas v kuchyni? A co takhle si nachystat snídani už večer před spaním. Snídaňovou kaši si jednoduše připravíte do misky nebo do sklenice. Pokud přidáte granolu, případně čerstvé ovoce máte i skvělou svačinku, kterou si pohodlně přibalíte do práce. Snídaně je opravdu základ dne, jen díky ní nebudete po celý zbytek dne unavení, nevrlí a bez nálady. Zpříjemněte si den hned od začátku a díky vyvážené snídani vás nebude po celý den honit mlsná. A to už se přece vyplatí, ne?