Rady a Tipy

Aplikace Lyfle: Chytré řešení pro snadnou a rychlou správu mateřské školy

Zajistit každodenní administrativu a celkovou správu mateřské školy je náročný úkol. Proto se vyplatí využít pomoc, která se nabízí – moderní informační systémy mají řadu praktických funkcí a ušetří vám mnoho starostí. Jedním z možných řešení je oblíbená aplikace Lyfle.

Záznamy vždy při ruce

Ve školce je třeba mít dostupnou řadu informací – ať už jde o údaje o dětech, kontakty na rodiče, či třeba informace o kroužcích a podobně. Matrika v papírové podobě přitom vyžaduje často zdlouhavé hledání a není zrovna praktická. Ovšem aplikace Lyfle vám umožní všechna data schraňovat elektronicky. Jen na pár kliknutí tak najdete důležité informace. Navíc si je můžete kdykoli vyexportovat do různých formátů a případně je i vytisknout.

Snadná komunikace

Spravovat několik komunikačních kanálů je jednoduše náročné. Díky aplikaci si však už nemusíte dělat těžkou hlavu. S rodiči si totiž snadno napíšete a vždy tak máte přehled o tom, co jste řešili a s kým. Kromě toho můžete přidávat ankety a různé dotazníky, abyste rychle získali názor rodičů na různá témata. Nechybí samozřejmě ani možnost sdílet fotografie – třeba rovnou z telefonu můžete nahrát fotky do fotogalerie. Rodiče pak mají přístup pouze k fotkám ze třídy, do které chodí jejich dítko.

Evidence docházky

Jednou z dalších velmi praktických funkcí, je elektronická docházka. Jediným kliknutím můžete označit, zda je dítě přítomno ve školce, nebo je omluvené. Rodiče mohou svou ratolest omluvit během pár vteřin. Pro všechny jde tak o mnohem jednodušší řešení. To má výhody třeba i pro kuchařky – vždy mají přehled, kolik obědů připravit. Kromě Lyfle nabízí skvělé funkce pro efektivnější správu školky například také MáŠkolka. Jde o informační systém založen na obdobném principu.

Dostupné jsou různé praktické aplikace, které vám mohou usnadnit každodenní starosti. Namísto administrativy se tak můžete zaměřit na jiné důležitější věci.