Rady a Tipy

Probuďte ve svém psovi radost aneb jak si hrát

Hra je pro psy nesmírně důležitou součástí jejich života. Jejich instinkty a potřeba fyzické aktivity a mentální stimulace je nutí hledat zábavu a radost ve hrách. Probuďte ve svém psovi radost a užijte si společný čas plný her a zábavy. Jak si tedy začít hrát?

Zapojte interaktivní hračky

Investice do interaktivních hraček pro psy může být skvělým způsobem, jak udržet vašeho psa zaneprázdněného a šťastného. Hračky s tajným překvapením v podobě pamlsků, hračky na napodobení kořisti nebo dokonce hlavolamy, které vyžadují myšlení a strategii, jsou vynikajícím způsobem, jak stimulovat vašeho psa, i když jste zrovna v práci.

Dbejte na pravidelné procházky

Venčení a procházky jsou pro psy nejen základní potřebou, ale také příležitostí k hraní. Pusťte svého psa z vodítka, ať si může hrát a běhat na čerstvém vzduchu. Hrajte si s ním pomocí házení míčku nebo jiných hraček a sledujte jeho radost z pohybu.

Zapojte pamlsky

Skrývání pamlsků nebo drobných pochoutek po domě může být zábavným a mentálně stimulujícím cvičením. Můžete je umístit do skrýší nebo dokonce použít speciální hlavolamy s pamlsky. Váš pes bude muset použít svou inteligenci a čich, aby je našel.

Vyzkoušejte agility

Pokud máte aktivního psa, pak mohou být agility hry skvělým způsobem, jak se společně bavit. Vytvořte si jednoduchou trasu s překážkami, ať může váš pes běhat a skákat. Trénink poslušnosti vám umožní navázat pevný vztah se psem a učit ho novým dovednostem.

Vsaďte na plavání

Pokud máte přístup k bazénu nebo řece, plavání může být pro vašeho psa skvělým způsobem, jak se ochladit a strávit skvělý čas. Mnoho psů miluje vodu a plavání je pro ně přirozená aktivita.

Hra se psem posílí váš vztah, ale také učí psa novým dovednostem a udržuje ho šťastným a zdravým. Pamatujte, že každý pes má své vlastní preference a oblíbené hry, takže zkoušejte různé aktivity, abyste zjistili, co vašeho psa bude nejvíce bavit.