Rady a Tipy

Nejkrásnější památky v okolí Prahy, které si zamiluje celá rodina

Okolí Prahy je bohaté na historii, kulturu a přírodní krásy. Pokud plánujete výlet s rodinou a hledáte místa, která vás nadchnou, máte na výběr z mnoha úchvatných památek. Zde je seznam pěti nejkrásnějších míst v okolí Prahy, která určitě zamiluje celá vaše rodina.

Pro jednodenní výlety jsou tato místa naprosto ideální. Uvidíte tam hodně historie, ale také přírody. Jde o:

  • Karlštejn a Kutnou Horu,
  • Konopiště,
  • Průhonice,
  • Křivoklát.

Karlštejn

Karlštejn, ležící pouhých 30 kilometrů od Prahy, je jedním z nejznámějších hradů a zámků v České republice. Prohlédnout si můžete královský palác, kapli svatého Kříže a také slavnou kapli svatého Víta, kam byly uchovávány korunovační klenoty. Hotel Mlýn Karlštejn bude skvělou adresou pro všechny, kdo chtějí u hradu přespat. A děti budou zajímat tajemství hradu.

Kutná Hora

Kutná Hora je pouhých 70 kilometrů východně od Prahy a je známá svými historickými památkami. Zdejší Kostnice, která je vybavena kostmi zesnulých, fascinuje dospělé i děti. Ale město nabízí i krásné historické centrum a katedrálu svatého Barbory, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Konopiště

Zámek Konopiště, který se nachází 50 kilometrů jižně od Prahy, je místem, kde můžete prozkoumat krásné zahrady, lovecké trofeje a bohatou historii. Pro děti je zde také minizoo a možnost projet se na loďce po rybníku, což z návštěvy udělá skvělý rodinný výlet.

Průhonice

Zámek Průhonice a zámecké zahrady patří mezi nejkrásnější místa, jaká můžete v okolí Prahy navštívit. Do zámku se sice nepodíváte, ale z parku na něj budete mít dokonalý výhled. A uvidíte mnoho krásných rostlin i jezírka.

Křivoklát

Jedním z nejvýznamnějších českých hradů je právě Křivoklát. Projděte si ho se svými dětmi. Dozvíte se hodně o jeho historii a uvidíte nádherné místnosti. Překrásné je také okolí hradu, protože celé Křivoklátsko patří mezi nejkrásnější oblasti naší země.