KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Bitcoin zaznamenal další rekord, poprvé dosáhl 8 000 dolarů

Kryptoměna bitcoin opět dosáhla nového rekordu, tentokrát překonala hranici neuvěřitelných 8 tisíc dolarů (175 000 Kč). V pondělí kolem 12:25 hodin londýnského času dosáhl bitcoin hodnoty 8 121,56 dolarů. Během odpoledního obchodování nadále rostl a atakoval hranici 8 250,00 dolarů.

...

Kryptoměna posílila poté, co minulý týden zaznamenala propad

Bitcoin dosáhl nové hodnoty poté, co jeho hodnota před několika dny paradoxně oslabila. Na začátku minulého týdne dosahoval hodnoty „pouhých“ 5 655 dolarů (zhruba 124 000 Kč), nyní se však opět vyhoupl na rekordní maxima. U virtuálních měn je takovéto kolísání celkem běžné, což představuje pro investory a spotřebitele určité riziko.

Ovšem vysoké a rychle rostoucí kurzy virtuálních měn jsou i přes svou volatilitu pro zájemce očividně stále velice lákavé. Pokles minulý týden přišel poté, co byl navržen upgrade bitcoinové sítě SegWit2x, který byl naplánován na 16. listopadu. Cílem této úpravy bylo zvýšit rychlost transakcí, které se v průběhu let stále zpomalovaly.


Graf Bitcoinu z 20. listopadu 2017; zdroj: Coindesk

Mezitím však došlo k řadě pozitivních událostí, které měnu opět podpořily. Příznivá regulace v Japonsku dokázala vyrovnat omezení regulačních orgánů v zemích, jakou je například Čína či Jižní Korea. K růstu dopomohl i zájem institucionálních investorů a nové produkty, které přicházejí na trh.

Podle ředitele JPMorgan Chase Jamieho Dimona je bitcoin „podovdem“

Bitcoin je mimořádně volatilním aktivem, které často vykazuje prudké výkyvy. Kryptoměna vyvolává rozporuplné reakce, například generální ředitel společnosti JPMorgan Chase poskytující finanční služby ji nedávno nazval „podvodem“ a řekl, že lidé, kteří do ní investují, jsou „hloupí“.

Údaje uvedené na stránkách CoinMarketCap ukazují, jak za posledních 7 dní stoupala tržní hodnota všech vytěžených Bitcoinu. Bitcoin byl přiveden na trh v roce 2009 a jen od začátku tohoto roku vzrostla jeho hodnota o více než 700 %.


Foto: Cryptocoins News

Společnost CME Group, která provozuje mimo jiné největší termínovou burzu světa, hodlá od prosince nabízet na bitcoin termínové kontrakty.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek