KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Co přináší novela založení s.r.o.?

Na založení společnosti s ručením omezeným nemusíte čekat zbytečně dlouho a navíc se vám sníží úvodní finanční náklady. Novela zákona o soudních poplatcích a vyhlášce notářského tarifu ze 7. června 2016 podmínky zakládání s.r.o. pozitivně upravuje. V případě, že splníte následující podmínky, budete zcela oproštěni od soudního poplatku a náklady na notáře snížíte o polovinu.

...
  • Zakladatelská listina nebo společenská smlouva musí obsahovat pouze náležitosti, které předepisuje zákon o obchodních korporacích a občanský zákoník tzn. název, sídlo, identifikační údaje společníků, předmět podnikání, základní kapitál, lhůta pro splacení vkladu, počet jednatelů.

  • Vklad musí mít pouze peněžitou podobu.

  • Žádost na zapsání do OR provádí výhradně notář.

Vyhraňte si čas

Během procesu zakládání společnosti se setkáte s řadou poplatků, které budete muset uhradit. Založení vyžaduje také vaši orientaci na úřadech a flexibilní časové možnosti. V případě, že úřady objeví ve vašich podacích dokumentech jakékoli nesrovnalosti, musíte provést neprodleně opravu, jinak začínáte od znova.

Najměte si odborníka

Pokud nemáte se zakládáním společnosti dostatečné zkušenosti, snadno se dostanete do uzavřeného kruhu a zároveň budete ztrácet čas, který byste jinak investovali mnohem efektivněji. Přestože se náklady na založení s.r.o. díky novele zákonů snižují, pořád se vám vyplatí najmout si odborníky, kteří se v legislativě vyznají a v této oblasti se pohybují již řadu let. Nechte si pomoct. Co službou založení společnosti získáte?

  • základní poradenství

  • veškerou přípravu dokumentů

  • komunikaci s úřady

  • samotné založení

Pokud si chcete založit vlastní společnost, vyplatí se být svědomitý a nepodcenit přípravu. Jakákoliv nesrovnalost v dokumentaci nebo neznalost zákonů vás mohou zabrzdit v rozletu. Pomoc profesionálů se vám při zakládání společnosti bude rozhodně hodit.


Autor: ToD

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek