KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Islámské aerolinky Rayani Air mají zákaz létat

Malajsijské letecké společnosti Rayani Air, která jako první poskytovala služby v souladu s islámskými pravidly, byla kvůli porušení předpisů zakázána činnost.

...

Dopravce neprošel bezpečnostním auditem

Úřad pro civilní letectví (DCA) oznámil, že této letecké společnosti zrušil certifikaci, a to kvůli obavám, které vyplynuly z bezpečnostního auditu a kontroly řízení.

Rayani Air zahájily svoji činnost loni v prosinci. Na palubě jejich letadel bylo podáváno pouze jídlo v souladu s halal předpisy a byl zde zakázán veškerý alkohol. Letušky byly oblečené do vhodného a nevyzývavého oděvu.

Společnost provozuje dvě letadla Boeing 737-400, z nichž každé má kapacitu 180 cestujících. Zaměstnává 8 pilotů a 50 dalších členů posádky.


Nemuslimské letušky musely mít nevyzývavý oděv a muslimské musely být zahaleny do hidžábu; Foto: AP

DCA v pondělí uvedl, že Rayani Air mají zakázáno působit jako komerční aerolinky. Kvůli neplnění letových předpisů mají pozastavenou činnost na tři měsíce. Současně bylo nařízeno po této lhůtě provést nový bezpečnostní audit.

Aerolinky měly velké plány

Malajský letecký úřad ve svém stanovisku uvedl, že letecká společnost „porušila podmínky své licence pro letecké služby ASL a nemá finanční a řídící možnosti pokračovat ve své činnosti komerčních aerolinek.“

Úřad DCA dále oznámil, že „důkladně prověřil“ odpověď aerolinek na výsledky bezpečnostního auditu.

Již od zahájení své činnosti letecká společnost Rayani Air čelí kritice. Pasažéři si stěžovali zejména na to, že dopravce kvůli stávce pilotů musel rušit lety.

Aerolinky mají své sídlo na malajském ostrově Langkawi a létaly z metropole Kuala Lumpur do severomalajského města Kota Bahru.

Podle informací z médií společnost Rayani Air plánovala svoje linky rozšířit do dalších malajských měst a dokonce vozit věřící do saúdskoarabské Mekky na poutě hadždž a umra.


Autor: jil

Zdroj: BBC News

Foto: EPA

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek