KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Jak začínají svůj den nejúspěšnější lidé na světě

Někdo chodí do posilovny, jiný si přečte noviny nebo vypije šálek kávy. Většina z nás má nějaké ranní rituály, které jen výjimečně vynechá. Mít dobrý ranní zvyk nám může pomoci po celý den udržet vysokou produktivitu. Současně to může mít povzbuzující účinky. Pojďme se proto podívat na ranní rituály osmi celosvětově úspěšných politiků a podnikatelů.

...

Americký prezident Barack Obama chodí každé ráno do posilovny

Prezident Spojených států a pravděpodobně nejmocnější muž světa ráno nezahálí. Podle webu Sleepypeople.com vstává pravidelně v 6:45. Pak zamíří do posilovny, kde zvedá činky a dělá kardio trénink. Poté se Obama vrátí na snídani se ženou a jejich dvěma dcerami Malií a Sashou. Děti odjedou do školy a prezident se pustí do řízení své země.

Bývalý britský premiér David Cameron odmítal ranní sledování televize

Počátkem roku se objevilo video, které ukazovalo, že tehdejší britský premiér David Cameron vstává v 6:00 a následující dvě hodiny si prochází důležité vládní záležitosti. Pak se jde nasnídat se svojí manželkou Samanthou a dětmi Arthurem, Nancy a Florence.

Cameron ve svém bytě na Downing Street 10 přísně zakázal ranní sledování televize a také prohlásil, že si myslí, že jeho děti by ráno před odchodem do školy „měly něco dělat“.

Cameron rovněž proslul jako zapálený příznivec zpravodajství z médií a snažil se každé ráno zachytit všechny novinky.

Britský premiér Winston Churchill nebyl ranní ptáče


Další konzervativní britský premiér, ale z jiné doby, Churchill se podle Sleepypeople.com probouzel každé ráno v 7:30. Celkem normální, že? Ne, pokud si uvědomíte, že do 11 hodin obvykle z postele nevstal.

Co ty tři a půl hodiny dělal? Churchill se nasnídal a přečetl si noviny (smartphony ještě nebyly). Rovněž svým několika sekretářkám stihl diktovat dopisy.

Ředitel Starbucks Howard Schulz ráno preferuje šálek kávy

Není žádným překvapením, že u muže, který řídí společnost Starbucks, je součástí ranního rituálu i káva. V rozhovoru pro BusinessWeek v roce 2012 Schulz vyprávěl, že vstává každé ráno ve 4:30 a jde se svými třemi psy na procházku. Po návratu si v 5:45 dá se svojí manželkou kávu.

Schulz dokonce upřesnil, o jakou kávu se jedná. Pije „nahrubo mletou starou Sumatru“ zalitou na 3-4 minuty horkou vodou. Až potom se dá do práce.

Bývalý šéf Applu Steve Jobs měl k sobě každé ráno motivační řeč

Steve Jobs nosil roláky, oblékal se do černé barvy a z Applu vybudoval jednu z největších firem na světě. Každé ráno také udělal jednoduchou věc, aby se ujistil, že v onen den ze sebe dostane to nejlepší.

Podle Sleepypeople.com šel po probuzení k zrcadlu, pohlédl na sebe a zeptal se: „Jestli je dnes poslední den tvého života, budeš na jeho konci spokojený s tím, co jsi během něj udělal?“

Pokud si Jobs na tuto otázku často odpověděl záporně, uvědomil si, že je třeba v jeho životě něco změnit.

Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates rád trénuje tělo i mysl


Steve Jobs s Billem Gatesem; foto: Wikipedia

Další miliardář Bill Gates, který založil Microsoft a patří k nejbohatším lidem na světě, jako první věc po ránu rád procvičí tělo i mysl.

Gates hodinu jezdí na rotopedu a dělá kardio cvičení. Sleduje přitom instruktážní videa, aby se ujistil, že se správně stará o všechny části svého těla.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckenberg často spánek vynechá úplně


Jednatřicetiletý nedostudovaný posluchač Harvardu a zakladatel Facebooku téměř pořád obléká obyčejné šedé tričko. V jednom z rozhovorů v roce 2014 vysvětloval, že výběr stejného trička mu pomáhá „snižovat počet potřebných rozhodnutí“.

Vypadá to tedy, že ráno vstane, jde do skříně, vezme si své oblíbené šedé tričko a jde do práce.

Podle Sleepypeople.com toho Zuckerberg často moc nenaspí. Jeho podřízení z Facebooku prozradili, že v práci někdy zůstává i do šesté hodiny ráno.

Jeff Bezos z Amazonu si rád vychutná poklidnou snídani


Na rozdíl od řady jiných úspěšných lidí není zakladatel obřího internetového prodejce Amazon Jeff Bezos ranním ptáčetem. Rád klade velký důraz na dostatečný a kvalitní noční spánek. V roce 1999 pro Wall Street Journal uvedl, že „se po celý den cítí mnohem lépe, když si dopřál osm hodin.“

Bezos již dříve přiznal, že se záměrně vyhýbá brzkým ranním schůzkám, aby mohl ráno strávit při poklidné snídani s manželkou Mackenzie a svými čtyřmi dětmi.

To, že se vyhýbá brzkému rannímu pracovnímu programu, Bezosovi umožňuje nepoužívat budík a vstávat přirozeným způsobem. Dopřává si také dostatek času na zdravou snídani a vyhýbá se polotovarům, které jsou plné tuků.


Autor: jil

Zdroj: Business Insider

Foto: Reuters / Kevin Lamarque

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek