KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Konec plastových lahví? Londýnský startup přišel s jedlým obalem na vodu

Jak je všem známo, lidské tělo vyžaduje hodně vody. Její pití je tedy důležité pro naše zdraví. Nicméně plastové lahve, ve kterých je voda prodávána, mají velmi špatný vliv na životní prostředí.

...

Jedním z řešení může být pití z opakovaně použitelných lahví, které je možné doplnit z kteréhokoli kohoutku, který je poblíž, namísto kupování vždy nové lahve.

Je zde ale také další řešení, které se zdá být mnohem více vzrušující.

Skupina lidí ze startupu s názvem Skipping Rocks Lab vyvinula obal s názvem „The Ooho!“. Jedná se o sáček ve tvaru koule naplněný vodou, který můžete celý zkonzumovat.

Vnější plášť je vyroben z mořských řas, a je tak jedlý a biologicky rozložitelný. To znamená, že není třeba plastových obalů -  koule s vodou jsou soběstačné a připravené ke konzumaci.

Tým ze Skipping Rocks Lab nyní vytvořil crowdfundingovou stránku, aby svůj výtvor mohli zpřístupnit také široké veřejnosti. Kampaň již nyní vybrala dvojnásobek požadované částky a cílem start-upu je prodávat Ooho! na festivalech a maratonech již za 12 měsíců. 

„Ooho! je udržitelná alternativa plastových lahví a šálků vyrobená z výtažku z mořské řasy,“ vysvětluje tým na své crowdfundingové stránce. „Je zcela a biologicky rozložitelná a tak přírodní, že ji skutečně můžete sníst.“

„Sáčky Ooho! jsou flexibilní balíčky s vodou, které je možné vypít natržením obalu a nalitím do úst, nebo je lze zkonzumovat celé. Naše obaly jsou levnější než plastové a mohou obsahovat jakýkoli nápoj včetně vody, dalších nealkoholických nápojů, destilátů a dokonce kosmetiky.“

Maloobchodní cena sáčků Ooho! zatím nebyla stanovena, nicméně vzhledem k tomu, že výroba jednoho kusu stojí v přepočtu 0,3 Kč, lze očekávat, že nebude ani pro koncového zákazníka nijak vysoká.


Autor: VoZ

Zdroj: Metro

Foto: Honsinger/Paslier/Splash News

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek