KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Novozélandský start-up nabízí zájemcům o práci neomezenou dovolenou i podíl na zisku

Herní společnost z Nového Zélandu láká nové zaměstnance z celého světa tím, že jim nabízí neomezenou placenou dovolenou, podíl na zisku společnosti i volnou pracovní dobu. Společnost Rocketwerkz sídlí v malém univerzitním městě Dunedin, kde jsou takovéto kreativní projekty součástí městské identity. 

...

Ředitelův plat smí být jen o 10 % vyšší než platy nejlépe placených zaměstnanců

Zakladatel společnosti Dean Hall se proslavil v mezinárodních herních kruzích poté, co vytvořil populární hru s tématem zombie apokalypsy s názvem DayZ. Když tento Novozélanďan hledal místo pro svou novou herní firmu, zalíbilo se mu univerzitní město Dunedin, které je rájem levných nemovitostí.

Firma Rocketwerkz má velice flexibilní pracovní dobu a přívětivou pracovní kulturu, která zahrnuje možnost neomezeného volna, podíl na zisku společnosti i Hallův pohyblivý plat, který může převyšovat plat nejlépe placeného zaměstnance jen o 10 %. Hall nyní na tyto podmínky láká talenty z celého světa.

V loňském roce, kdy byla společnost ještě v plenkách, se firemní kanceláře pyšnily plakáty koťat podporujících boj proti stresu i pátečními odpoledni rezervovanými pro sport a hry. „Když jsem poprvé zaslechl o neomezené placené dovolené, bylo to ve spojitosti se Silicon Valley. Jenže toto opatření nakonec vedlo k tomu, že zaměstnanci neměli vůbec žádnou dovolenou,“ uvedl Hall, který je bývalým důstojníkem Royal New Zealand Air Force.

„Naši zaměstnanci mají proto nárok na standardní čtyřtýdenní dovolenou ročně, mohou však využít i neomezeného volna. Můj čas v armádě ovlivnil mé myšlenky a pomohl mi přijít na to, kdy mohou být lidé největším přínosem,“ podotkl zakladatel herní společnosti.

Firma klade důraz na to, aby měli zaměstnanci dostatek času na osobní život

Hallova společnost v současné době zaměstnává 40 lidí, do konce roku by to však mělo být až 100. Herní vývojář se tak chce přiblížit tomu, aby se novozélandský herní průmysl rozvíjel stejným tempem, jako ten filmový.

Hall uvádí, že i když může jeho pracovní metodika znít jako rychlá cesta ke zmeškaným termínům a prázdným kancelářím, je navržena tak, aby zaměstnancům nabídla takovou autonomii, kterou potřebují ke svému osobnímu životu, ať už to znamená zajít si během pracovní doby do banky, k lékaři nebo zůstat doma kvůli smrti domácího mazlíčka.

„Tím, že naši zaměstnanci dostanou neomezený čas k tomu, aby si vyřešili případné problémy doma nebo v osobním životě, budou chodit do práce s nezatíženou myslí a připraveni se soustředit,“ uvedl Hall, který tvrdí, že pak pro ně bude práce vnímána jako příjemné a poklidné prostředí, které jim dává volnou ruku kreativitě.


Autor: ElS

Zdroj: The Guardian

Foto: Rocketwerkz

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek