KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Starbucksu se nedaří. Akcie společnosti zaznamenaly nejhorší pokles za poslední dva roky

Americká společnost Starbucks, která se po celém světě proslavila svou kávou, zažívá drsný rok. Cena jejích akcií totiž klesla o znatelných 8 %, v lednu její generální ředitel oznámil, že zaměstná 10 000 muslimských uprchlíků v reakci na Trumpův cestovní zákaz.  Za to si firma vysloužila velkou kritiku. 

...

Starbucks uzavře své čajové pobočky Teavana

Rozhodnutí dnes již bývalého generálního ředitele řetězce kaváren Starbucks Howarda Schulze možná mělo ušlechtilý záměr, společnosti však příliš nepomohlo. Po jeho návrhu zaměstnat muslimské uprchlíky se na firmu strhla vlna kritiky, lidé dokonce vyzývali k národnímu bojkotu prodejce kávy, který má své pobočky po celém světě.

Schultz odstoupil tři měsíce poté, co oznámení vydal. Jenže i přesto se finanční problémy spojené s touto kauzou společnosti nevyhnuly a minulý pátek se její akcie snížily o 8,2 % na 54,63 dolarů za kus (zhruba 1 100 Kč), cože je podle magazínu Fortune „největší denní propad od srpna roku 2015.“

A aby nebylo málo špatných zpráv, vedení Sturbucks nedávno oznámilo, že uzavře svůj řetězec čajových obchodů Teavana, což znamená ztrátu více než 3 000 pracovních míst. Současný generální ředitel společnosti Kevin Johnson uvedl, že za pád Teavany může především snížená návštěvnost v obchodních centrech.


Firmě se nedaří ani v prodeji jídla

Magazín Fortune rovněž uvedl, že se společnost v posledních letech snažila prodávat více potravin. „Jídlo a občerstvení představovalo v USA 21% podíl z celkového prodeje. Jenže úsilí o navýšení tohoto prodeje bylo ovlivněno nejen nedávnými přešlapy ze strany společnosti, ale i vyšší cenou a malými porcemi,“ uvedl magazín.

Zdá se tedy, že na velikosti porce záleží, stejně jako na koncipování celkové politiky společnosti, která bere práci americkým občanům.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek