KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos se stal nejbohatším člověkem světa

Posun hodnoty akcií internetového obchodního gigantu Amazon vyšvihl jeho zakladatele Jeffa Bezose na vrchol seznamu nejbohatších lidí světa. Bezos, který je předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti založené v Seattlu, se stal majitelem 91 miliard dolarů (zhruba 2 biliony Kč) poté, co akcie jeho společnosti během ranního obchodu na newyorské burze vzrostly o více než 1 %. 

...

Bill Gates byl odsunut na druhou příčku

Pomyslný trůn, jemuž dlouho vévodil spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates, má nového pána. Gates byl na první příčce seznamu vydávaného agenturou Bloomberg od roku 2013 se jměním v hodnotě 90,7 miliard dolarů. Akcie jeho společnosti navíc oproti těm z Amazonu poklesly. 

Cena akcií Amazonu však v posledních letech rapidně vzrůstala a nyní překročila hodnotu 1 000 dolarů (23 000 Kč) za kus poté, co jejich hodnota vzrostla o 1,8 %.

Dopomohl tomu především jeho Prime shopping klub, mediální streamovací služby a uvedení produktů, jakým je například virtuální asistentka Alexa.

Bezos založil společnost v roce 1994

V dubnu Amazon vykázal zvýšení čistých tržeb o 23 % na 35,7 miliard dolarů (necelých 800 miliard Kč) za první čtvrtletí roku 2017. Bezos, který založil společnost v roce 1994 a ve svých 22 letech začínal jako prodavač knih ze své garáže, vlastní kolem 17 % Amazonu.

Čistý nárůst jmění tohoto podnikatele vzrostl o více než 24 miliard dolarů (520 miliard Kč). Zakladatel Amazonu je teprve šestým člověkem, který za posledních 30 let obsadil první příčku mezi nejbohatšími lidmi světa.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek