KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

5 potravin, které konzumují nejzdravější lidé na světě

Na světě existují oblasti (někdy jde o jeden konkrétní ostrov, jindy o jediné město), kde se z nějakého důvodu lidé v průměru dožívají vysokého věku a netrpí zdaleka tolik běžnými civilizačními chorobami ani nemocemi, které často přicházejí se stářím. Mnoho vědců a badatelů přirozeně začalo zajímat, co je klíčem k dlouhověkosti v těchto oblastech, protože ne všechny leží mimo civilizaci a mimo rušný moderní život. Nakonec se jako jeden ze zásadních faktorů ukázal být jídelníček těchto lidí.

...

I přes to, že dnes díky globalizaci můžeme třeba denně konzumovat potraviny z druhého konce světa, přesto drtivá většina z nás nadále primárně jí to, co obrazně řečeno roste okolo nás. To ostatně platí o lidech na celém světě, a proto se mnozí velmi usilovně zajímají o to, jaká je skladba jídelníčku nejzdravějších lidí na světě, kteří se běžně dožívají 90 a více let. Tito lidé se o dlouhověkost nesnaží žádným striktním ani pečlivě plánovaným jídelníčkem. Jí stejné tradiční potraviny, jako jejich předci, a nijak si nelámou hlavu s počítáním kalorií ani ničím podobným. A v tom je právě ona geniální myšlenky.

Pojďme se nyní podívat na 5 specifických potravin, které v určitých oblastech známých svou dlouhověkostí a zdravou populací tvoří jeden z hlavních pilířů běžné stravy a běžného jídelníčku:

 

 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek