KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Nejzbytečnější potravina světa? Přivítejte nízkotučné avokádo

Superpotravina z produkce firmy Isla Bonita by měla mít o třetinu méně tuku než běžně dostupná avokáda. Také by se měla pomaleji kazit.

...

Takzvané avokádo „light“ uvedla exkluzivně na španělský trh společnost Isla Bonita. Podle firmy, která svá avokáda prezentuje jako potravinu vhodnou k hubnutí a udržování zdravého životního stylu, obsahují nízkotučná avokáda o 30 % tuku méně než ta běžná. Měla by být zároveň obdobně měkká a příjemně šťavnatá na chuť, pomaleji oxidovat (neboli hnědnout), a to i přesto, že naopak rychleji zrají.

Isla Bonita zároveň proklamuje, že nízkotučné avokádo není geneticky modifikované (GMO) a že snížený obsah tuku je jen výsledkem odlišných podmínek pěstování a odrůdy tohoto ovoce. Avokádo, jakožto plod hruškovce přelahodného, pochází původem z Mexika a mezi jeho největší producenty v dnešní době kromě Mexika patří i Chile, Indonésie a Dominikánská republika.

Oblibu si avokádo v posledních letech získalo nejen u osob vyhledávajících rostlinnou stravu. Pro vysoký obsah zdraví prospěšných minerálů a vitamínů je označováno za superpotravinu a do jídelníčku ho zařazují i masožravci, kteří si stejně jako vegetariáni a vegani pochutnávají nejen na populárním toustu s avokádem. Jeho obliba je patrná především u miléniálů, kteří fotky svých esteticky vzhlížejících "avo toustů" rádi sdílí na sociálních sítích.


Toasty s avokádem se v posledních letech těší oblibě především u miléniálů.

Ačkoliv je avokádo ovoce, nemá sladkou chuť a díky vysokému obsahu tuku připomíná spíše ořechy. Jeho konzumace je vhodná při problémech s játry, ledvinami a zároveň posiluje srdce. Výživoví poradci se však shodují, že právě kvůli vysokému obsahu tuku (i když jde o takzvané „dobré tuky“) by měl člověk zkonzumovat jen polovinu avokáda denně.

Nízkotučná avokáda se brzy představí na potravinovém veletrhu v Madridu a následně by měla být dostupná v obchodním řetězci El Corte Inglés i menších obchodech s ovocem a zeleninou. Společnost Isla Bonita zatím neplánuje expanzi light avokád do světa, i když na sociálních sítích vyvolala velkou diskuzi plnou fascinace, ale i povzdechů nad další zbytečnou vymožeností dnešního světa.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek