KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Rychlé občerstvení i pro vegany? Finský McDonald's testuje bezmasý burger

Až do druhé poloviny listopadu bude McDonald‘s na pobočkách ve finském Tampere testovat veganský burger. Čistě rostlinný sendvič nese název McVegan.

...

Od 4. října do 21. listopadu 2017 testuje světoznámý řetězec s rychlým občerstvení variantu burgeru pro vegany. Stoprocentně rostlinný burger s názvem McVegan, který zatím nabízí jen pobočky ve finském Tampere, se prezentuje jako stejně šťavnatý jako steak, ale vhodný pro všechny bez ohledu na preference ve stravování. McDonald‘s tím naplňuje dlouhodobé volání Finů po více rostlinných a bezmasých variantách oblíbeného fast foodu.

Zákazníci v sendviči kromě sójové náhrady masa naleznou veganskou McFeast omáčku, kečup, hořčici, čerstvá rajčata, hlávkový salát a okurku. Burger samotný se nyní prodává v přepočtu za 75 korun, v menu pak za 175 korun. 

Marketingový ředitel finské odnože McDonald‘s Christoffer Rönnblad dodává, že McDonald‘s zvažuje rozšíření McVegan do všech finských poboček v roce 2018. „Rozhodnutí závisí na názorech zákazníků,“ dodává s tím, že se současnými výsledky prodejů a pozorností, které se burgeru dostává mezi vegany, to vypadá nadějně.

Své názory ostatně vegani sdílí i na sociálních sítích, kde McVegan vesměs chválí a prosí McDonald‘s, ať burger rozšíří i do ostatních zemí, kde dle nich nabídka veganských pokrmů ve fast foodech znatelně chybí. Jiní zase dodávají, že vegani burgery jíst rozhodně nemusí a to, že na nich je nálepka „vegan“ neznamená, že jsou zdraví prospěšné.Joonas Samuel na Instagramu popisuje McVegan jako "nejlepší vegetariánský burger, který kdy ve fast foodu měl"...


Leilani Münter na Twitteru prosí McDonald's, aby zavedl McVegan i v USA, kde žije 20 milionů veganů. Apeluje také na to, aby McDonald's nabízel veganské hranolky.

Dle výzkumu z roku 2009 se ve Finsku za vegany považuje jen 1 % obyvatelstva. Spotřebu masa má však země menší než mnoho států v Evropě. Možná i proto již od roku 2012 McDonald‘s ve Finsku nabízí dva vegetariánské burgery pod názvy Kasvis Feast a Kasvis Ruis Feast, neboli zeleninové hody (v klasické nebo žitné housce). Vegetariánskou verzi hamburgeru pod názvem McVeggie obsahující lilek, cuketu a opečenou papriku nabízí například i McDonald‘s v Itálii či Portugalsku.


Vegetariánský burger s názvem McVeggie nabízí McDonald's například v Portugalsku.

Řetězec s rychlým občerstvením McDonald‘s ve Finsku provozuje 64 poboček. V České republice jich má 95.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek