KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Snídaně u Tiffanyho? Sen žen z celého světa se konečně stal realitou

Známá šperkařská firma v New Yorku otevřela svou první kavárnu. Ranní kávu a pochutiny jako toast s avokádem či vafle si v ní vychutnáte s výhledem na ikonický Central Park.

...

Ženy inspirované slavným filmem s Audrey Hepburn a novelou Trumana Capoteho už nebudou muset na newyorské Páté Avenue jen okukovat výlohy plné drahých šperků s kávou v kelímku v ruce. Nyní mohou rovnou zamířit do nově zrekonstruovaného čtvrtého patra vlajkového obchodu Tiffany & Co., kde se 10. listopadu 2017 otevřela vůbec první Tiffany kavárna.

Podnik s názvem The Blue Box Café je celý zařízen v tyrkysové barvě typické pro značku Tiffany & Co., kterou doplňuje bílá, stříbrná a šedá. Barvy najdete na všem od křesílek, přes nádobí až ke slánce a pepřence. Stěny v kavárně pak kombinují mramor a tyrkysový polodrahokam amazonit.


Strávníci mohou kavárnu navštívit v klasických otevíracích hodinách šperkařství, tedy od pondělí do soboty od 10 do 19 hodin a v neděli od 12 do 18 hodin. Kromě snídaně si tak v The Blue Box Café můžete vychutnat i oběd či čaj o páté. Za snídani, která obsahuje čaj nebo kávu, croissant, čerstvé ovoce a lanýžové vejce, toast s avokádem nebo podmáslové vafle zaplatíte 29 dolarů, tedy asi 635 korun.

Za oběd v kavárně zaplatíte 39 dolarů a za čaj o páté dokonce 49 dolarů. V obědovém menu má zákazník na výběr mezi třemi předkrmy (houbová polévka, okounek pstruhovitý v syrové úpravě či zeleninový salát se sýrem feta) a několika hlavními chody, v kterých naleznete například club sandwich, salát s humrem či pečený květák.


Čaj o páté, který v přepočtu stojí téměř 1100 korun, pak znamená čirou slast pro chuťové buňky, když v nabídce naleznete výběr malých „finger“ sendvičů (kuřecí, s lososem a krémovým sýrem či s kozím sýrem), hummus s olivovou tapenádou a selekci sladkých dezertů, z kterých se sbíhají sliny (kokosové brownies, scones s krémovou šlehačkou či citronový koláč). Pokud byste v kavárně navíc chtěli slavit narozeniny či pořádat jinou důležitou oslavu, můžete si za 36 dolarů objednat speciální Blue Box dort v podobě tyrkysové krabičky jako od šperků Tiffany, která je dozdobena bílou mašlí. Za samostatnou kávu a kousek dortu pak dohromady zaplatíte kolem 20 dolarů.


Menu kavárny je sestaveno za použití lokálních surovin a bude se měnit sezónně. Ve čtvrtém patře obchodu Tiffany & Co. na newyorské Páté Avenue se kromě kavárny navíc nachází i nově otevřená sekce takzvaných „předmětů každodenního využití“. Zde si zákazníci mohou vybavit své domovy luxusními předměty s logem známé firmy. Abyste si „Snídani u Tiffanyho“ mohli udělat i doma, budete k tomu potřebovat set dvou porcelánových kelímků za 95 dolarů, stříbrnou dózu na kávu za 1500 dolarů a ideálně i zakroucené stříbrné brčko za 250 dolarů. A hrát u toho můžete například stolní tenis. S pálkami z ořechového dřeva za 650 dolarů to totiž zřejmě půjde úplně samo.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek