KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

FOTO: Ceny vtipných snímků z divoké přírody ovládli nechápavý tuleň či rozvášnění medvědi

Veselá fotografie malého plcha usazeného na květině získala hlavní cenu v rámci soutěže Comedy Wildlife Photography Awards 2017 v kategorii Creatures of the Land (Bytosti země). Fotografie roztomilého tvora byla získána v italských horách, jejím autorem je Andrea Zampatti. V dalších kategoriích však bodovalo mnoho podobně vtipných snímků. 

...

Do soutěže bylo přihlášeno až 3 500 fotografií

Fotografická soutěž má za cíl zvýšit povědomí o ochraně životního prostředí prostřednictvím vtipných snímků. Pořadatelé soutěže obdrželi celkem 3 500 fotografií z 86 zemí světa, výběr tak byl opravdu veliký.

Vítězové byli posuzováni televizní moderátorkou Kate Humleovou a komikem Hughem Dennisem. Mezi nejvtipnější a nejlépe hodnocené fotografie se krom plcha dostali také medvědi z Rumunska, párek hlaváčů celých od bahna nebo tučňáci jdoucí do kostela.

Výbuch smíchu: Tento roztomilý snímek se stal vítězem soutěže v kategorii „Bytosti země“. Zobrazuje malého plcha lezoucího na květinu v italských horách, který vypadá, jako by se u toho smál na celé kolo. Autor fotografie Andrea Zampatti (32) z Monticelli v Itálii uvedl, že snímek získal při výletě na horu Guglielmo. „Procházel jsem stezkou a v tom jsem uslyšel ostré a podivné „volání“, které přicházelo z okraje lesa. Po několika minutách hledání jsem s úžasem zjistil, že onen zvuk vychází z tohoto malého tvora,“ popsal Zampatti setkání s malým plchem.


Láska pod hvězdami: Tento snímek zobrazuje siluetu dvou medvědů užívajících si nočních hrátek za svitu měsíce. Fotografii pořídil Bence Mate v rumunské Harghitě.


Na co to zíráš?: Daniel Trim byl oceněn za svůj snímek z thajského ostrova Krabi, kde vyfotil dva hlaváče černoústé válející se v bahně. Hlaváči jsou obojživelnými rybami, které jsou známé pro ochranu svého území a dvoření se potenciálním partnerům. Hlaváči žijí v tropickém, subtropickém i mírném podnebí.


Za vítězství v soutěži je poskytován týdenní pobyt na safari v Keni

Vítěz fotografické soutěže získává trofej vyrobenou v Tanzánii a k tomu jeden týden pobytu na safari v Keni. Není se proto čemu divit, že se soutěžící opravdu snažili. 

Co je to s tebou?: Se svou fotografií uspěl i George Cathart, který svůj fotografický úlovek pořídil v San Simeonu v Kalifornii. Na snímku jsou dva tuleni, z nichž jeden vypadá, jako by se divil chování toho druhého. 


Motorová kachna: Fotograf John Threlfal získal ocenění v kategorii „Vzduch“, když vyfotil letící kachnu zrovna v okamžiku, kdy zakryla letadlo letící za ní. Snímek byl získán v Prestonu ve Velké Británii.


Drzé opice: Katy Lavecková Fosterová uspěla v soutěži se svou fotografií dvou opic, které si sedly na moped v indonéské provincii Severní Sulawesi. Opice vypadají, jako kdyby přesně věděly, co dělají.


Co kdybyste mi pomohli?: Kdyby mohla sova padající z větve mluvit, nejspíš by řekla právě tohle. Rozkošný snímek tří malých sov byl pořízen Tiborem Kerczovem v Opusztaszeru v Maďarsku.


Já jsem králem hradu!: Jean-Jacques Alcalay získal ocenění za snímek pakoně žíhaného, který vyčníval nad hlavami desítek svých druhů v Masai Mara v Keni.


Na sever!: Autorkou roztomilého snímku matky polární medvědice a jejího potomka je Daisy Gilardiniová, která získala fotografii v kanadské Manitobě.


Liščí Tiger Woods?: Tato liška si pro svou potřebu vybrala opravdu netradiční místo, a to jamku přímo na golfovém hřišti v San José v USA. Autorem tohoto vtipného snímku je Douglas Croft.


Musím se zbavit toho svědění: Tento nosorožec na to šel chytře. Aby se mohl poškrábat, využil k tomu kopu hlíny. Autorem fotografie v kategorii junior je Jodie Ramackersová.  


Juchů: Penny Palmerová dostala ocenění za rozkošný „výkřik“ spokojené mořské vydry houpající se na vlnách. Snímek byl získán v Kalifornii ve Spojených státech amerických.


Cesta do kostela: Snímek kolébajících se tučňáků mířících směrem ke kostelu v Jižní Georgii se rovněž probojoval mezi nejlepší snímky soutěže. Jeho autorem je Carl Henry.


Jen malá svačinka: Rozkošná fotografie divokého králíka nesoucího si trávu v tlamě patří mezi další vysoce hodnocené fotografie soutěže. Snímek vyfotografoval Olivier Colleova v belgickém Vlámsku.


Promiňte, pane: Troy Mayne získal cenu v rámci kategorie „Pod mořem“ za svou fantastickou fotografii mořské želvy, která si pod vodou dělala místo pro svou cestu, přičemž vytlačila kolem plující rybu. Snímek pochází z Bacongu na Filipínách.


Jak je z fotografií vidno, porotci měli opravdu z čeho vybírat. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek