KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

FOTO: Hurikán Harvey na texaskou pláž vyplavil tajemné bezoké stvoření s ostrými zuby

Hurikán Harvey vyhnal z domovů nejen obyvatele Texasu, ale také mořské tvory. Minulý týden se na Twitteru neziskové organizace National Audobon Society objevila fotografie prapodivného tvora, který byl objeven na texaské pláži poté, co se tudy bouře prohnala. Zřejmě bezoké mrtvé zvíře se vyznačovalo ostrými zuby a velkým válcovitým tělem. Odborníci nyní dumají nad tím, o jakého tvora se jedná. 

...

Twitter se stal místem pro názory biologů z celého světa

„Na první pohled se mi zdálo, že se jedná o tvora žijícího ve velkých hloubkách,“ uvedla Preeti Desaiová z National Audobon Society, která fotografii tvora zveřejnila na Twitteru s požadavkem o jeho identifikaci.

„Nejprve jsem si myslela, že se jedná o mihuli mořskou, ale když jsem se přiblížila, zjistila jsem, že to tak není, hlavně kvůli ústům. Několikrát jsme tvora obešli a přetočili, ale nepřišli jsme s žádným jiným návrhem, o jaké zvíře by se mohlo jednat,“ řekla odbornice.


Desaiová proto fotografie zveřejnila na svém Twitteru a požádala o pomoc biology. „Je ideální dát takovou věc na Twitter, který je platformou pro tolik vědců a odborníků, jež jsou ochotni pomoci přijít na to, o co se jedná,“ řekla Desaiová.

Nejspíš se jedná o nějaký druh úhoře

Na příspěvek už zareagovalo několik biologů, podle nichž se může jednat o nějaký druh úhoře, ale tím, o jaký konkrétní druh jde, si už tak jistí nebyli. Nejčastěji se však objevil názor, že by se mohlo jednat o málo známý druh úhoře, který se vyznačuje svými výraznými ostrými zuby.  

Tito mořští úhoři se obvykle zdržují v hloubkách od 30 do 90 metrů a většinu času tráví ve svých úkrytech. Občas se však odváží i do mělkých vod. Tito úhoři sice mají oči, ale hodně malé a v době, kdy Desaiová tělo mrtvého tvora našla, už mohly být zcela rozložené, a proto se tvor zdál být zcela slepý. Tajemný tvor byl nejspíš divokými mořskými vlnami vyvržen na souš během řádění hurikánu Harvey.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek