KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Google vylepšil službu Street View, na snímky ulic se budete moci podívat v HD

Google upravil svůj kamerový systém pro Street View tak, že nyní bude moci pořizovat jasnější snímky a zachycovat více údajů o obchodech a budovách.

...

Nový hardware umožňuje pořízení lepších panoramatických fotografií a dvě kamery s vysokým rozlišením detailně zachytí obchody i cedule s názvy ulic.

Díky algoritmům strojového učení pak mohou být rozpoznány údaje jako například otevírací doba, které mohou být následně uvedeny ve výsledcích vyhledávání. Jedná se o první velkou aktualizaci hardwaru Street View za 8 let.

Google uvádí, že vylepšené kamery budou produkovat jasnější a barvitější záběry s méně znatelnými přechody, kde na sebe jednotlivé snímky byly napojeny, a bude tak docíleno 360° panoramatu.

Od spuštění Street View v roce 2007 Google dle svých informací pořídil záběry více než 15 milionů kilometrů silnic a vice než 80 miliard fotografií.


Společnost kvalitu kamer na svých vozidlech služby Street View již dříve vylepšila, nicméně lidé se nyní dle jejích slov ptají na „těžší a hlubší otázky“, jako například „Jak se jmenuje ten obchod na rohu?“.

Zatímco stará vozidla byla pro zachycování panoramatických záběrů vybavena 15 kamerami, nové vozy budou mít kamer pouze 7. Budou však navíc disponovat laserovým radarovým systém, který jim umožní posoudit hloubku.


„Tento upgrade je z hlediska tempa změn na poli technologií velmi důležitý,“ řekl pro BBC Chris Green, technologický analytik ze společnosti Lewis Consultancy.

„Lidé čím dál více používají nástroje jako Street View, aby zjistili, kde přesně se místa nacházejí a jak vypadají, a díky tomu k nim poté trefili. Lidé chtějí jasnější záběry. Širokopásmové rychlosti se zvyšují, a lidé tak očekávají vyšší rozlišení,“ dodal Green.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek