KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Mobilní telefony uchovávají informace o všech místech, která jejich uživatelé navštíví

Věděli jste, že váš telefon si vytváří evidenci všech míst, která jste navštívili?

...

Záznam odkudkoliv

Ať už používáte telefon s operačním systémem iOS či Android, mnoho mobilních telefonů má k dispozici způsob, jak sledovat pohyb svých uživatelů a uchovávat o tomto pohybu všechny záznamy.

Tyto údaje mohou být velmi užitečným nástrojem například pro připomenutí si, kde jste byli či kam přesně jste se kdysi vypravili na výlet. Údaje telefonům také umožňují, aby vám mohly sdělit užitečné informace například o tom, kam máte tendenci chodit v určité dny.

Nicméně na tyto údaje se lze dívat také z druhé stránky, když si uvědomíte, jak velké množství informací o vašem životě některé technologické společnosti shromažďují.

Nejpřesnější údaje má Google

Nejpřehlednější zobrazení těchto údajů vám poskytne společnost Google. Do zobrazení se můžete dostat pomocí záložky „Vaše časová osa“, kterou najdete v menu Google map. Můžete zde vidět mapu všech míst, která jste se svým telefonem navštívili, setříděných dle data a jednotlivých cest.

Google tyto údaje využívá pro činnost aplikací využívajících nástroje pro zjišťování polohy, jako jsou například zmíněné Mapy, a pro upozornění na akce a události, které se odehrávají poblíž vaší polohy.

Na stejné stránce si můžete tuto službu také aktivovat či pozastavit.

Kromě Googlu využívá tyto údaje také Apple, a to ze stejného důvodu – aby zařízení více porozuměla tomu, co děláte. Pokud například jezdíte domů pravidelně ve stejnou dobu, bude vám telefon schopen oznámit, zda je dopravní situace na dané trase příznivá či nikoli.

U společnosti Apple je však nutné dodat, že údaje o častých místech nejsou společnosti automaticky odesílány, a zůstávají tak pouze ve vašem telefonu. Z toho důvodu mohou být údaje méně užitečné než u verze Googlu. Můžete si je zobrazit na webu, nicméně se změnou telefonu dojde také k jejich ztrátě. To však na druhou stranu znamená, že vaše údaje nebudou využity pro reklamu či jiné nežádoucí účely.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek