KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Satelity zachytily unikátní záběry záhadného mořského tvora. Jedná se snad o krakena?

Tajemný snímek z moře poblíž Antarktidy, který zachytil satelit patřící Googlu, vyvolal nadšení mezi lovci senzací. Některé teorie o záhadném tvorovi na satelitním snímku tvrdí, že se jedná o mytického krakena. 

...

Tvor by mohl měřit přes 100 metrů

Neznámá bytost byla poprvé spatřena u pobřeží ostrova Deception Island v oblasti Jižních Shetland dne 9. dubna přes Google Earth. Video bylo sdíleno na YouTube a ihned vyvolalo řadu otázek. Velikost obřího tvora se odhaduje až na 120 metrů, což přimělo mnohé pozorovatele k tvrzení, že se jedná o bájnou mořskou příšeru krakena známou z mnoha příběhů.


Foto: UFO Sightings Daily

„Připadá mi to jako kraken. Možná, že jsou příběhy o obří příšeře opravdu pravdivé,“ uvedl Scott Warring z časopisu zabývajícího se záhadami UFO Sightings Daily. Legendy hovoří o tom, že je kraken obří chobotnicí, která se pohybuje kolem norských a grónských vod a svými chapadly útočí na lodě, které stahuje pod hladinu.

Další teorie tvrdí, že se ve skutečnosti jedná o plesiosaura, vymřelého mořského plaza, který žil v jurském období. „Když jsem záběry uviděl, okamžitě mě napadlo, že by to mohly být ploutve plesiosaura,“ uvedl uživatel YouTube, který video nahrál.

Někteří lidé si myslí, že se jedná o UFO

„Kdo ví, co se tam dole v oceánu opravdu děje, možná jsme našli zdroj nahrávky „The Bloob“, dodal uživatel YouTube. Nahrávka s názvem „The Bloop“ pochází z roku 1997, jedná se o ultra tichou zvukovou frekvenci, kterou zachytil Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA). Zvuk podnítil teorie, že hluboko v oceánu žijí doposud neznámá stvoření.


Foto: UFO Sightings Daily

Mezi další teorie o nově spatřeném tvorovi patří i ta, že by se mohlo jednat o útok obří chobotnice na velrybu, zatímco někteří další pozorovatelé si myslí, že by se mohlo jednat o podvodní UFO. Fotografii lze zobrazit na Google Earth pomocí souřadnic 63 ° 2'56.73 "S 60 ° 57'32.38" W.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek