KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

Těchto 9 žen boří stereotypy o arabských ženách

Ženy se v dnešním století neoblékají pouze do burek. I ženy v arabských zemích touží po krásné módě a aktivním životním stylu. Těchto 9 žen nepřekvapuje jen svým vzhledem a vkusem, ale i životem, který vedou. Pevně doufají, že ženy jako ony půjdou ostatním příkladem a že pomohou zbořit mýty, které se o nich šíří. Podívejte se na fotografie těchto úžasných žen, které beze strachu šíří emancipaci po arabských zemích.

...

Rania Al-Abdullah

Jordánská královna Rania je manželkou krále Abdulláha II. a matka prince Husajna, dědice trůnu. Rania je aktivní uživatelkou Instagramu, kde zveřejňuje své fotografie a doufá, že tak změní názor lidí ze všech koutů světa na ženy z arabských zemí. Kromě toho aktivně bojuje za práva všech žen na Středním východě a požaduje změnu tradičního stylu oblékání.

Královna zbožňuje šaty od Giorgia Armaniho a dokonce fotila jako modelka pro módní časopis.


instagram

Amíra Tavíl

Amíra je princezna Saudské Arábie a aktivně prosazuje reformy ve své zemi. Sama jde příkladem a dokazuje, že je možné žít tak, jak říká. Řídit se srdcem, nikoli zvyklostmi a zákony.

Amíra studovala v USA, řídí auto. Věnuje se charitativní činnosti.


instagram eastnews

Dean Abdulaziz al-Saud

Deana je rozhodně nejstylovější princezna z muslimského světa. Vlastní módní butiky v hlavním městě Saudské Arábie a v Kataru. V roce 2016 se stala šéfredaktorkou časopisu Vogue Arábie. Princezna miluje módu a svou práci, ale sama říká, že je zároveň rodinným typem a nejraději tráví čas se svým manželem a svými třemi dětmi.


eastnews instagram

Mozah bint Nasser Al Missned

Moza je druhá manželka bývalého emíra Kataru a matka nového vládce této země. Stojí v čele Nadace Katar, která se zabývá školstvím, vědou a společenským rozvojem země. Je také velvyslankyní UNESCO.

Otevřeně podporuje rozvoj svobodných médií. Je matkou sedmi dětí, tím spíš udivuje svou stále štíhlou postavou, stejně jako svým módním vkusem.


instagram

Haya bint Hussein 

Princezna Haya je sestrou Jordánského krále a manželka vládce Dubaje. Studovala v Ofxordu a v současné chvíli se věnuje charitě a pokouší se šířit světový mír. Ráda jezdí na koni, a to nejen rekreačně, ale i závodně.


eastnews facebook

Lalla Salma Marocká

Princezna Lalla je manželkou marockého panovníka. Tato zrzavá kráska nezakrývá svou tvář ani vlasy. Je inženýrkou a zabývá se informačními systémy.


eastnews facebook

Fathima Kulsum Zohar

Královna Saudské Arábie je citlivá na své soukromí a raději drží svůj soukromý život v tajnosti. Proto všechny překvapila, když si před časem založila vlastní účet na Facebooku.

Fathima to údajně udělala proto, že je sice třeba ctít tradice, ale zároveň je třeba držet krok s dobou.

Na zveřejňovaných fotografiích se objevuje v barevných šátcích a se zakrytými vlasy, přesto budou jistě všichni souhlasit, že to této krásce skutečně sluší.


facebook

Maitha bint Mohammed bin Rashid Al Maktoum

Maitha je dcera dubajského šejka. Žije aktivním způsobem života, miluje sport a stala se dokonce kapitánkou národního karate týmu. Pyšní se ovšem nejen sportovními úspěchy, ale také svou fanouškovskou základnou.  Ženy z celého světa ji obdivují a podporují.


instagram instagram

Dana Al Chalífa

Princezna Dana se zajímá o módu a píše o ní svůj vlastní blog. Zároveň je také hvězdou Instagramu, kde má mnoho fanoušků a fanynek, kteří obdivují nejen její vzhled a styl, ale i její odvahu. Tisíce dívek jí děkuje za inspiraci a za to, že jim pomohla najít odvahu být sami sebou.


instagram

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek