KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

VIDEO: Autopilot Tesly předpověděl dopravní nehodu a ochránil před ní svého řidiče

Většina lidí si název společnosti Tesla spojí se špičkovými elektrickými automobily a vizionářem Elonem Muskem. Nicméně Tesla není průkopníkem pouze v oblasti elektrických aut, se svým systémem s názvem Autopilot totiž posouvá také hranice samořídících technologií.

...

Jakmile ale vypadne z celé rovnice procesu řízení samotný řidič, vznikají zcela přirozeně obavy, zda software, který vozidlo řídí, nemůže způsobit něčí smrt. Lidé chtějí zpravidla rozhodovat o svém osudu sami, nebo ho alespoň svěřit do rukou odborníka, který samozřejmě také nechce zemřít. To může Tesle prodej této technologie značně ztížit.

Nicméně následující videozáběry zachycené autokamerou poskytují zase argument ve prospěch Tesly. Fungování Autopilota, který za běžných silničních podmínek a s běžným řidičem uvnitř vozu zabrání srážce, vypovídá o tom, kolik práce tomuto systému vývojáři společnosti věnovali. Podívejte se sami.

Tento vůz značky Tesla jel běžnou rychlostí po silnici, když se řidič vozidla před ním rozhodl přejet do pravého jízdního pruhu.

Autopilot vozu vycítil, že vozidlo před ním se při přejíždění do pravého pruhu s vysokou pravděpodobností nestihne vyhnout dalšímu vozidlu a vydal řidiči varovný signál, že se před ním na cestě schyluje ke střetu.

Je třeba si uvědomit, že systém detekuje blížící se nehodu jiného vozidla, než které ovládá. A nejenže vydá varovný signál, ale rovnou také vůz zabrzdí, aby se blížící se nehodě vyhnul.

Z videozáběrů je patrné, že nehoda byla velmi vážná, naštěstí se však žádnému z cestujících nic nestalo.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek