KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

VIDEO: Dojemný okamžik, kdy umírající šimpanzí samice věnovala srdečný pozdrav starému příteli

Mama, 59letá samice šimpanze z Royal Burger Zoo v Nizozemsku už cítila, že se blíží její konec a odmítala veškeré jídlo i kontakt s ošetřovateli. To se však změnilo ve chvíli, kdy se u jejího výběhu objevil profesor Jan van Hooff, s nímž se Mama znala už od roku 1972. 

...

Šimpanzí samice věnovala příteli úsměv i pohlazení

Mama reagovala naprosto nadšeně, když se u ní objevil její starý přítel. Jakmile si uvědomila, kdo ji přišel navštívit, začala se usmívat od ucha k uchu. Ke svému starému známému natáhla ruku a profesora něžně pozdravila.


Chvíli jí trvalo, než si uvědomila, s kým má tu čest a tak setrvávala ve svém netečném polehávání. Ležíc na seně a oslabená odmítala jídlo i vodu a až do profesorova příchodu nebylo nic, co by ji potěšilo.


Profesor byl spoluzakladatelem šimpanzí kolonie, v níž Mama dříve žila

S Van Hoofem Mamu pojilo dlouholeté přátelství a jeho příchod probral umírající šimpanzí samici z letargie. Van Hoof byl spoluzakladatelem šimpanzí kolonie v Arnhemské zoologické zahradě, v níž Mama dříve žila.

Video bylo natočeno v dubnu roku 2016, nyní se díky svému dojemnému obsahu stalo hitem sociálních sítí. Mama zemřela jen týden poté, co svému starému příteli věnovala srdečné rozloučení.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek