KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

VIDEO: Vědci si lámou hlavu nad tajemným stvořením, které vyplavilo moře u indonéských břehů

U břehů ostrova v Indonésii se objevilo mrtvé tělo obřího mořského tvora, nad jehož původem si vědci lámou hlavu. Stvoření má na délku 15 metrů a dle tvaru těla připomíná delfína. Má však zároveň srst, což odborníky značně mate. 

...

Tělo mrtvého tvora obklopovala voda zbarvená jeho krví

Tělo mořské „příšery“ se objevilo na pláži Hulung na ostrově Seram. Jeho nálezce Asrul Tuanakota se nejprve domníval, že se jedná o loď nebo přepravní kontejner. Když však přišel blíž, zjistil, že se jedná o tělo nějakého záhadného tvora, jehož krev zbarvila okolní mořskou vodu.

Podle vyšetřovatelů bylo stvoření nejméně tři dny mrtvé, než se díky proudu dostalo na břeh. Jakmile na pláž dorazila policie, seběhli se sem i turisté, kteří byli zvědaví, co policie vyšetřuje.  Někteří svědci tvrdí, že se jedná o velrybu, jiní zase, že je to spíš obrovská chobotnice. Nález však přilákal i pozornost vědců, podle nichž tělo mrtvoly připomíná delfína.

Podle vědců se jedná o nějaký vzácný druh delfína

„Soudě podle vzhledu a tvaru hlavy se jedná o obřího delfína. Ale vzhledem k jeho srsti to bude nejspíš nějaký vzácný druh,“ uvedl zástupce ze Sachalinského výzkumného ústavu Nikolay Kim. „Pochybuji, že tento tvor žil ve zdejších vodách. Nejspíš sem byl zaveden teplým proudem,“ uvedl Kim.

„Často se zde vyskytují tropické a subtropické druhy, ale jakmile se ochladí, zůstanou zde a zemřou,“ řekl odborník. „Podle mě je to určitě delfín. Má však srst, což je neobvyklé. Delfíni srst nemají,“ uzavřel svůj nejistý odhad Kim. Tvor bude nyní nejspíš důkladněji prozkoumán ve vědeckých laboratořích, zatím je však jeho původ neznámý. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek