KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

15 filmů, jejichž hrdinky udivují svou odvahou

Muže probouzejí k činu, přitom samy nejsou o nic méně rozhodné a připravené jednat. Jsou energické a nezávislé, moudré a úspěšné, talentované a nebojácné a hodně se od nich můžeme naučit. Připravili jsme pro vás seznam patnácti filmů, ve kterých vystupuje žena jako velmi silná osobnost.

...

Pořád jsem to já

Od prvních snímků filmu jako bychom nahlíželi klíčovou dírkou do života jedné rodiny. Vidíme děti a rodiče, snahu pochopit jeden druhého, nevyléčené obavy, strach, nemoci … Alice srdnatě a odvážně bojuje se svou diagnózou – Alzheimerovou chorobou a je důstojným příkladem hodným následování. Inspirativní hrdinku zahrála neopakovatelným způsobem herečka Julianne Moore. Ne nadarmo za tuto roli získala Oskara pro nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.


Pořád jsem to já - trailer

Druhá nebo první

Druhá nebo první je film o silných citech, mateřství, oddanosti i okolnostech, se kterými je těžké vypořádat se, ale pokud se to podaří, pak celý svět užasne. Dramatická nitka filmu se zamotává a odhaluje složité a protikladné charaktery hlavních hrdinek, které brilantně zahrály Susan Sarandone a Julia Roberts.

G. I. Jane

Jedná se o film, který nepotřebuje speciální efekty a nákladné bojové scény. Za to je jedním z mála, který věrohodně dokazuje, jak může být silná vůle člověka. V tomto případě ženy. V G. I. Jane naleznete několik nezapomenutelných scén a dobře promyšlenou dějovou linii. I proto se film stal klasikou.

Královna Alžběta

Nádherný snímek o tom, jak těžké je být královnou. Elizabeth I. je ženou, která sama sobě nepatří ani na minutu, ženou, která je zbavená i těch nejobyčejnějších radostí běžného života.
Kate Blanchett se povedlo dokonalé ztělesnění šlechtického života a není divu, že ji tato role vynesla slávu. Ve filmu vidíme silnou a houževnatou mladou královnu, která položila základy zlatého věku Anglie. Vášeň, obětavost, dobrodružství, vznešenost – to vše se spojuje v této uchvacující epopeji s neopakovatelným scénářem, přepychovými kostýmy a ohromujícími hereckými výkony.

Maléna

Úžasná Monica Belucci hraje Malénu, krásnou vdovu, která u žen vyvolává závist a u mužů obdiv, touhu a nadšení. Neúspěšné a ošklivější ženy o ní šíří pomluvy, zatímco jejich mužové ji pronásledují, sní o ní, ale přitom ji ze strachu ze svých manželek žádný z nich nechce zaměstnat. A Maléna je zkrátka skutečně krásná. Její postava se stává vzorem, který odlišuje skutečnou krásu od pouhých snaživých napodobenin.

Gejša

Gejša je film o tom, jak je důležité uvědomit si svůj potenciál, postupně ho rozvíjet a nezastavovat se před těžkostmi a překážkami. Je to příběh o tom, jak zazářit ve světle reflektorů, a pokud je to třeba, schovat se jako myška v nekonečných rýžových polích. Film se zalíbí všem typům žen. Protože všechny ženy si přejí ovládnout pozornost mužů a jejich sympatie.


Gejša - trailer

Frida

Výrazný film o výrazné ženě, o rebelské nátuře, o neutuchajícím přání, o energii, která doslova tryská. Frida měla dvacet let, když se vdala za nejvýznamnějšího mexického umělce Diega Riveru, postaršího, bohatého a zvrhlého muže. Film vypráví o Fridě nejenom jako o geniální umělkyni, ale také jako o ženě, pro kterou byli na prvním místě láska a rodina.

Její případ

Rozvedená matka dvou dětí se chystá pracovat v dole, aby uživila rodinu. Protože si vydělává peníze mužskou profesí, musí bojovat s neúctou, pohrdáním a urážkami, stejně jako se potýkat se sexuálním obtěžováním. Díky této kombinaci se zrodil pronikavý snímek, který není feministicky agresivní, ale zasáhne hluboko do srdce, protože ukazuje život ženy, která dokázala setrvat na svém právě proto, že již nebylo úniku.

Erin Brockovich

Příběh Erin Brockovich je příběhem silné i slabé ženy. Typicky ženské slabé stránky jsou pro Erin Brockovich vlivem okolností nedosažitelným luxusem, který si nemůže dovolit. Možná, že není geniální, ale je odhodlaná a není lhostejná k osudům cizích lidí. Díky tomu dosahuje nemožného – poráží mocnou korporaci, která doslova tráví a ohrožuje životy lidí. Ve chvílích, kdy se ve svém úsilí vzdáváte, pusťte si tento film. Je úžasný.

Andělé s ocelovým hlasem

Na začátku 20. století si ženy nemohly, tak jako dneska, jen tak obléknout kalhoty a jít k volbám projevit svůj politický názor. Film vypráví příběh o tom, co vše musely ženy a dívky v čele s nepřekonatelnou sufražetkou Alicí Paulovou překonat na své cestě k získání volebního práva.

Zrození šampiona

Film se zakládá na skutečných událostech, které se týkají populárního sportovce, který ale vyrůstal bez rodičů. Dobrosrdečná žena, která je člověkem na správném místě, přijme osamělého chlapce do své rodiny s otevřeným srdcem a se vší láskou. Spravedlivá, moudrá, rozhodná a nezávislá žena mu vštípí víru ve vlastní síly, díky čemuž se chlapec později stane úspěšným. Hlavní hrdinku na plátně ztvárnila okouzlující Sandra Bullock, která za svůj výkon získala Oskara.

Výměna

Děj filmu se odehrává v USA na začátku 20. století. Žena se obrací na policii a chce nahlásit zmizení vlastního syna, kterého policie nalezne a vrátí k matce. Nicméně ona jediná ví, že nehledě na vnější podobu, to není její dítě. Žádá o pomoc novináře i představitele města, ale bez výsledku. Hlavní role se zhostila skvělá Angelina Jolie, která dokázala výborně sehrát jak zoufalství a beznaděj, tak nekonečnou víru matky v to, že její dítě stále žije.


Výměna - trailer

Ďábel nosí Pradu

Svět módy a elegance je zcela jistě krásný. Nicméně stejně jako je krásný a lákavý, je i krutý. Stačí maličkost, aby člověka svrhli z vrcholku zpátky na zem. Tento snímek sice nemá ambice velkofilmu, jedná se o žánr romantické komedie, nicméně i tak je skvělý. Jednoduchý, příjemný a uvěřitelný děj zdobí skvělé herečky Meryl Streepová a Anne Hathawayová.

Coco Chanel

Film o silné ženě, která se nebála předhodit výzvu společnosti, která zabředla ve své morálce, zvycích, těsných korzetech, karnevalových kostýmech a dámských kloboucích. Někdo tvrdí, že film je nudný a monotónní. Příběh ale spíše nikam nespěchá, a v tom je také jeho kouzlo. Odráží se v něm život. Někdy se nic neděje a události utíkají pomalu a jindy letí rychlostí blesku. A Audrey Tatoo je jako představitelka Coco Chanel nenapodobitelná.

Úsměv Mony Lisy

Neznáme chytřejší ženský film. Učí důstojnosti, odvaze, cílevědomosti. Nicméně mnohem důležitější je ještě jiná věc. Snímek ukazuje, jak je důležité myslet vlastní hlavou a sám za sebe. Díky krásnému syžetu a excelentním hereckým výkonům je film nasycen příjemnou lehkostí a ženskou intuicí.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek