KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

5 tipů, kam v Praze vyrazit mezi svátky

Po vydatné dávce pohádkových filmů je čas vyrazit s rodinou i ven. Najít ideální zábavu na výlet s partnerem či rodinou však není jednoduché. Připravili jsme proto několik tipů na kulturní akce, které se dají mezi vánočními svátky a novým rokem navštívit.

...

1. Krištof Kintera: Nervous Trees (Rudolfinum)

Již 27. prosince v Galerii Rudolfinum končí výstava jednoho z nejznámějších současných českých umělců. Hravá a vtipná výstava důmyslně spojuje výtvarné umění a performance a představuje na dvě desítky instalací, soch a interaktivních objektů, na kterých Kintera pracoval posledních pět let. Výstava je vhodná i pro děti a její součástí je i tzv. laboratoř, kde návštěvníci vstupují do průběhu vzniku Kinterovy nově realizované umělecké instalace Postnaturalia.

Vstupné: ZDARMA

Datum konání: 7. 9. - 27. 12. 2017


(Krištof Kintera, Nervous Trees, 2013 © Soukromá sbírka)

2. Julian Rosefeldt: Manifesto (Národní galerie – Veletržní palác)

Třináctikanálová filmová instalace v hlavní roli s oscarovou herečkou Cate Blanchett se originálním způsobem zamýšlí nad rolí umělce v dnešní společnosti. Australská herečka se v rámci „manifestu manifestů“ převtěluje do třinácti různých postav (zprávařka, dělnice, bezdomovkyně...) a vyzývá k akci, když přednáší známé i méně známé výroky. Manifesto se nebojí politiky a vychází z písemného materiálu futuristů, dadaistů i hnutí Dogma 95 a děl nejrůznějších filmařů a dalších umělců. Pro berlínského umělce Juliana Rosefeldta jsou právě filmy a popkultura největší inspirací, když je mezinárodně uznávaný díky svým mimořádně složitým a opulentním pohyblivým uměleckým dílům.

Vstupné: 150,- základní / 80,- snížené / 200,- rodinné / 30,- školní skupiny

Datum konání: 19.10. 2017 - 7. 1. 2018


(Julian Rosefeldt, Manifesto, 2015 © Julian Rosefeldt & VG Bild-Kunst, Bonn 2017)

3. Eugen Lemay, Yigal Ozeri: A nelze s tím nic dělat (SmetanaQ – Smetanovo nábřeží)

Galerie Čermák Eisenkraft v pop-up galerii SmetanaQ představuje dva odlišné příběhy dvou světoznámých umělců. Jejich osudy jsou však propojené, když se oba setkali s celospolečenským univerzálním zlem – válkou. Lemay i Ozeri se ve svých dílech zabývají společenskou i psychologickou povahou války a připomíná naši humanitární zodpovědnost, když hledá odpovědi na otázku ne-opodstatněnosti války. Minimalistické instalace introvertního Lemaye se přitom s až neuvěřitelně fotorealistickými olejovými malbami Ozeriho opravdu skvěle doplňují.

Vstupné: ZDARMA

Datum konání: 16. 11. 2017 - 28. 2. 2018


(Yigal Ozeri - Shelly)

4. Czech Press Photo 2017 (Staroměstská radnice)

Tradiční vítězná výstava fotografií a videí do které se letos přihlásilo téměř 500 českých a slovenských fotografů představuje to nejlepší z česko-slovenské fotky za poslední rok. Výstava, která čítá necelých 500 fotografií a videí od více než 100 autorů kromě vítězných fotografií představuje i další vybrané fotografie, které mapují společenský i politický život za uplynulý kalendářní rok. Mezi nejzajímavější zachycené momenty patří například propuštění Jiřího Kajínka z vězení, portréty tragicky zesnulého herce Jana Třísky, volby amerického prezidenta Trumpa či politickou situaci na Blízkém východu.

Vstupné: 150,- základní / 70,- snížené / 350,- rodinné vstupné 2+2 / 40,- školní skupiny

Datum konání: 22. 11. 2017 – 30. 1. 2018


(Jedna z nominovaných fotografií Czech Press Photo v kategorii Lidé, o kterých se mluví - Petr Zbranek, Deník)

5. Kluziště na Letné – největší ledová plocha v Praze (Letná)

Jako každou zimu, i letos si Praha pro své obyvatele i turisty připravila několik kluzišť, kde si návštěvníci buď zdarma či za drobný poplatek mohou po vydatných svátcích příjemně zasportovat. Největší ledová plocha v Praze se nachází na Letenské pláni naproti fotbalovému stadionu pražské Sparty a na místě je samozřejmě i půjčovna bruslí či školička bruslení pro děti. Mezi další oblíbené kluziště v Praze patří kluziště Na Františku, kluziště na střeše Galerie Harfa, kluziště na Ovocném trhu či letos nově otevřená plocha v Kasárnách Karlín. Součástí všech zmíněných kluzišť je i půjčovna bruslí.

Vstupné: ZDARMA ( + poplatek za půjčení bruslí)

Datum konání: 1. 12. 2017 – 18. 2. 2018


(Kluziště na Letné - největší ledová plocha v Praze - Kudy z nudy)

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek