KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Fotoreportáž: Neuvěřitelná kosmická výstava Gateway to Space v Praze

Milovníci vesmíru a kosmonautiky se dočkali! Neuvěřitelná kosmická výstava Gateway to Space - Brána do Vesmíru probíhá od 12.3. 2015 v areálu Výstaviště Holešovice.

...

Nejrozsáhlejší světová výstava o kosmu s názvem Gateway to Space probíhá v České republice poprvé. Expozice umožňuje lidem prakticky vstoupit do vesmíru. Exponáty výstavy jsou zapůjčené z americké NASA z lunárních výprav v programu Apollo. Jeden z nejcennějších exponátu je bezesporu kamen z měsíce, kterého se můžete i dotknout.

Nechte se ohromit kosmickými loděmi

Výstava se nám snaží přiblížit i historické počátky cest do vesmíru. Tahákem jsou kosmické lodě, raketoplány a moduly vesmírných stanic. Uvidíte první umělou družici Sputnik 1, kosmickou loď Vostok, nosnou raketu, skafandr prvního kosmonauta ruského Jurije Gagarina nebo i Armstronga, včetně jejich oděvů. V jednom ze skafandru se můžete dokonce i vyfotit.


Gateway to Space

Výstava "Brána do vesmíru" je rozdělená do dvou částí

V první části výstavy se dozvíte o historii kosmonautiky i sluneční soustavy, která je stará 4,5 milionů let. Druha část výstavy je interaktivní. Návštěvníci mohou prožít pocity kosmonautů při výcviku. Například Multi- Axis Trainer umožňujíce rotaci ve všech osách. Na Free Degrees of FreedomChair si můžete vyzkoušet práci v kosmu. K dispozici jsou i letecké pilotní simulátory stíhaček F-16 a mnoho dalších zajímavých věci. Přijďte i vy a objevte pro sebe neodhalený svět kosmonautiky.


Fotoreportáž pro Eurodenik.cz připravila Michelle Okun

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek