KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

GoT 8. série: Kam míří Jaime Lannister po nečekaném finále s Cersei?

Sedmá sezóna dle očekávání skončila hned několika dramatickými okamžiky a zároveň přinesla několik momentů, jejichž dopad a význam bude odkryt až v závěrečné sérii. Jedním z těchto momentů byla i klíčová scéna ke konci závěrečného dílu, která téměř znamenala konec jedné z hlavních postav rukou někoho, od koho bychom to nečekali.

...

Ještě před 7. epizodou existovaly opodstatněné spekulace, že Cersei proti Daenerys a Jonovi nepochybně připravuje nějakou zradu a jelikož ji její bratr Jaime před nedávnem zradil, je dost dobře možné, že jej do svého plánu tak úplně nezasvětí.

Tyto obavy se nakonec naplnily, když Jaime zjistil, že slib Cersei pomoci na severu vyhrát válku proti Bílým chodcům a Nočnímu králi byl falešný. Královna místo pomoci plánuje posilnit díky zlatu z Highgardenu svou armádu, aby ochránila především sama sebe.

Když se její bratr Jaime tuto novinku doslechl, měl s ní ve své hlavně přesně 3 zásadní problémy:

  1. Jakožto velitel armády Lannisterů dal Daenerys i Jonovi své slovo, že bude bojovat po jejich boku.
  2. Jelikož na rozdíl od své sestry ještě nepropadl totální paranoii, uvědomuje si, že čas intrik a politických hrátek skončil, protože ze severu přichází nepřítel pro každého, kdo je naživu.
  3. Až do nynějška měl Jaime pocit, že je nejbližším své sestry a že pokud by se někomu se svými budoucími plány měla svěřit, bude to on. Místo něj však o plánu Cersei řekla Eurononovi Greyjoyovi, jehož flotila do Západozemí má pro Lannistery dopravit žoldnéře z Essosu.


Takové sestřino jednání pro něj bylo poslední kapkou a obvinil Cersei ze slepoty a nerozpoznání skutečného nebezpečí na severu. Dotčená královna pak téměř přikázala Hoře, aby jejího bratra, milence a otce dítěte, které v sobě nosí, na místě zabil.

Cersei však (již po druhé v jediném díle) nedokázala jednoho ze svých dvou zbývajících příbuzných zabít, načež Jaime prohlásil „Nevěřím ti!“ a odkráčel pryč. A to nejen z Rudé bašty, ale i z Králova přístaviště. Kam nyní zamíří?

Byť jde o nepotvrzené spekulace, zdá se, že má v záměru dodržet své slovo a vydat se na sever za Jonem (Aegonem) a Dany. Je to ostatně pořád vojenský velitel s nemalými zkušenostmi, které nyní budou v Zimohradu potřeba. Jeho uvědomění, že Cersei jde pouze o vlastní bezpečí, a ztráta až dosud neochvějné loajality vůči královně však vzbuzuje řadu dalších otázek:

  • Kde je Bronn? Vydá se za Jaimem? Nebo jej čeká povýšení v řadách armády Lannisterů?
  • Cersei Jaimemu řekla vše o své plánované zradě Daenerys a Jona; skutečně jej jen tak nechá odjet na sever s tímto a mnoha dalšími tajemstvími?
  • Pokud skutečně míří na sever, setká se v Zimohradu Jaime s Branem, kterého se v úplně prvním díle seriálu pokusil zabít?
  • Dostal Jaime záminku, díky které se stane prorokovaným Valonqarem, který má podle všeho Cersei zabít?
ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek