KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Libanon chce zakázat Wonder Woman. Vadí mu izraelská herečka v hlavní roli

Libanonské Ministerstro financí chce zabránit uvedení nového blockbusteru DC Comics kvůli dlouhodobé válce s Izraelem. Tamní zákon totiž nařizuje bojkot izraelských produktů.

...

Wonder Woman ještě nedávno nevadila

Pomyslným jablkem sváru je herečka a představitelka titulní role Gal Gadot. Gadot sloužila v izraelské armádě a je veřejnou podpůrkyní izraelských vojenských kroků. 

„Posílám svou lásku a modlitby všem chlapcům a dívkám, kteří riskují své životy, aby ochránili mou zemi před hrůznými akty řízenými Hamásem, který se zbaběle schovává za ženy a děti. Zvítězíme! Shabbat Shalom!,“ napsala Gadot v roce 2014 na sociální sítě.

Její veřejná podpora Izraele však dráždí jen určité skupiny Libanonců a snaha o zrušení uvedení snímku zatím nemá většinovou podporu. Podle agentury Associated Press jsou v Libanonu doposud stále vyvěšeny plakáty a fungují i digitální billboardy.

Zrušení filmu navíc není podle Associated Press jednoduché. Navrhovatel by nejprve musel získat podporu šesti členů ministerské komise, což se vzhledem k uvedení jiných filmů s Gal Gadot nezdá reálné. Jak filmy ze série Rychle a zběsile, tak Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, byly v libanonských kinech uvedeny.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek