KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Polanského stíhání za znásilnění nezletilé nekončí. Soud zamítl žádost o zastavení procesu

Polský režisér Roman Polanski se do USA ani v budoucnu jen tak nepodívá. Soud v Los Angeles totiž zamítl prosbu dnes 54leté Samathy Geimer o zrušení stíhání. Polanski měl v roce 1977 tehdy třináctiletou Geimer omámit drogami a znásilnit.  

...

„Prosím o vás o to (zrušení) kvůli mně, jako prokázání milosrdenství k mé osobě,“ řekla Polanského oběť u soudu v červnu, když o zrušení procesu vůči slavnému režisérovi žádala.

Proces táhnoucí se 40 let

Vrchní soud však na žádost 54leté ženy nepřistoupil, naopak její žádost považuje za důkaz škod, které na ní byly napáchány a tvrdí, že Polanski musí čelit spravedlnosti.

Polanski se ve Spojených státech amerických neobjevil od roku 1977, kdy zemi opustil z důvodu strachu právě ze soudního procesu. Dříve se ke znásilnění přiznal a odpykal si 42 dní ve vězení. Ze země dle svých slov uprchl poté, co získal dojem, že by navržená dohoda o jeho trestu mohla být zrušena.

Rozhodnutí soudu přišlo jen několik dní poté, co další žena prohlásila, že byla Polanskim znásilněna v roce 1973, když jí bylo 16 let. Žena označovaná pouze jako Robin sice režiséra nemůže žalovat z důvodu promlčení činu, nicméně je odhodlána proti Polanskému svědčit.

Právní zástupce Polanského, jenž přebývá ve Francii, již vydal oficiální stanovisko, v němž je režisér z rozhodnutí soudu zklamán, svůj návrat do USA nicméně neplánuje.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek