KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

​Star Wars opět boří pokladny kin a demolují veškerou konkurenci

Poslední z Jediů, osmá epizoda ságy o rodu Skywalkerů, je dle očekávání globálním hitem. Nestačí jen na svého předchůdce Síla se probouzí.

...

Pokud byste se o víkendu zeptali, co dělali lidé po celé planetě, zřejmě by vám řekli, že šli do kina na Star Wars: Poslední z Jediů. Ty totiž o svém první víkendu v multiplexech utržily více než 450 milionů dolarů (9 miliard korun), přičemž přibližně polovina přitekla na účty jen ze Severní Ameriky. 

Ukazuje se tak, že Star Wars jsou stále celosvětový fenomén, který baví vesměs každého.B yť tržby nejsou tak úspěšné jako před dvěma lety, kdy do kin vtrhl návrat série Síla se probouzí, jež si v Severní Americe vyšlápl na 248 milionů dolarů.


Star Wars dle očekávání zmasakrovaly veškerou konkurenci, což nejvíce odnesl nový animovaný snímek tvůrců Doby ledové Ferdinand, který utržil pouhých 13 milionů dolarů.

Nebyl však jediný. Pod tíhou vesmírné Síly a bzučení světelných mečů se pomalu ztratil i pixarovský animák Coco (10 milionů dolarů), jenž skončil na třetím místě žebříčku.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek