KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

VŠUDE DOBŘE – Karel Cudlín, Matěj Stránský, Milan Jaroš

Výstava VŠUDE DOBŘE v Centru současného umění DOX představuje snímky tří fotografů časopisu Respekt. Jejich fotografie z posledních pěti let ukazují, jak moc jsou mimořádné okamžiky našich životů propojené s banálními každodenními chvilkami.

...

Málokdo má republiku prozkoumanou tak jako oni. S padesáti tisíci kilometry, které každý z nich ročně najede, snad není v Česku místo, kde by se jeden z těchto fotoreportérů Respektu někdy neobjevil.

[matej-stransky.jpg]

Fotografie mimořádných událostí

Karel Cudlín, Milan Jaroš a Matěj Stránský sledují a dokumentují, jak se chováme během mimořádných událostí i za ospalého nedělního odpoledne. V průběhu posledních pěti let byli u povodní i sněhových kalamit, předvolebních kampaní, jmenování vlády, průjezdu konvoje NATO, pochodu Prague Pride i zatmění slunce. Jejich fotografie ale také ukazují, že běžně spíš chodíme do muzeí, nákupních středisek či na festivaly, ale držíme i masopustní tradice či hrajeme paintball, hledáme v našich horách divočinu nebo se snažíme zvládat osobní tragédie a hledat v nich smysl a přitom fandíme hokeji nebo chováme včely.

Výstava Všude dobře ukazuje, jak moc jsou mimořádné okamžiky našich životů propojené s banálními každodenními chvilkami. A že jedny bez druhých jsou nemyslitelné.

Zdroj: DOX

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek